Junioři poprvé zvítězili, sezónu o víkendu zahájili i starší žáci

C H O M U T O V - Junioři se právě nacházejí v polovině skupinových utkání a poprvé zvítězili. V sobotu se utkali s plzeňskou Slávií, kterou porazili 9:4. Následující den je čekala FBC Plzeň. Proti té již tak úspěšní nebyli a prohráli 7:10. Do sezóny úspěšně vstoupily i oba týmy starších žáků hrajících ligová utkání.

První výhra na juniorském kontě

Junioři zápas na domácí palubovce proti Slavii Plzeň zahájili s patrnou dávkou nervozity, což vedlo k nepřesným rozehrávkách a chybám, které byly potrestány až v 5. minutě, kdy šli plzeňští hráči do vedení. Výsledek 0:1 soupeř udržel až do poslední minuty první třetiny, pak za Florbal Chomutov srovnal Ondřej Halej. Ve druhé třetině shodili domácí hráči rukavičky a pořádně se rozstříleli. Na 3:1 vstřelili branky Matyáš Müller a Martin Peksa. Plzeňský soupeř se nechtěl vzdát a snažil se výsledek dorovnat, ale Chomutovští se nehodlali svého vedení pustit a udrželi ho až do konce utkání. Nad týmem FBŠ Slavie Plzeň vyhráli 9:4.

Po vítězné sobotě těsná prohra

Druhý den se junioři v Plzni utkali s druhým zástupcem tohoto města, týmem FBC Plzeň. Zápas začal obdobně jako v sobotu, plzeňští hráči šli do vedení a junioři Florbalu Chomutov před koncem první třetiny dorovnali na 1:1. Pak se ale zápas začal vyvíjet ve prospěch plzeňských florbalistů, kteří navyšovali své vedení. Přes veškerou snahu výsledek dorovnat, naši junioři nakonec odjeli domů s prohrou 7:10.

Starší žáci zahájili sezónu vítězně

Oba týmy starších žáků reprezentujících barvy Florbalu Chomutov zahájily sezónu velmi úspěšně. V prvních utkáních se představily na domácí palubovce a své úspěchy mohli hráči v přímém přenosu sdílet s fandícími rodiči, kamarády a příbuznými. Liga starších žáků je rozdělena na pět košů.

Tým Florbal Chomutov se nachází ve druhém koši a hráči se utkali s Jazzmani ze Žatce, Libercem B a podbořanskými Tuleni. Žatecké Jazzmany žáci porazili 11:0 a s Libercem si poradili 8:3. Jediným jejich přemožitelem byli Tuleni z Podbořan – 0:3.

Tým Florbal Chomutov B byl nalosován do 5. koše spolu s Českou Lípou blue, Šluknovskou Českou Lípou a Jirkovem. Hráči tohoto týmu nezaznamenali prohru a své soupeře po nejednoduchých bojích porazili 6:4, 5:1 a 6:2.