11.01.2019 | Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek)

Florbalisté Chomutova vyráží podruhé za sebou ven, čeká je zápas v Petrovicích

C H O M U T O V - Po venkovním utkání v Brně odjedou na další kolo florbalisté Chomutova první ligy mužů až do Petrovic. Soupeřem svěřenců Jakuba Šimka bude desátý tým - Z.F.K. Petrovice, který v posledním utkání dokázal porazit lídra Black Angels po prodloužení. Střetnutí o důležité body je naplánované na sobotu 12. ledna od 17:00.

Petrovice potřetí na domácí palubovce

Petrovický klub Z.F.K. nalezneme na desátém místě první ligy mužů a na účast playoff ztrácí čtyři body. V předposledním kole přivítali na domácím kole SK Bivoj Litvínov. V utkání dokázali petrovičtí třikrát dorovnat skóre a ve třetí třetině rozhodli o těsném vítězství 6:5. V tom posledním se střetli s vedoucím týmem - Black Angels, kterého dokázali obrat o dva body. Hattrickem se blýskli Adam Zbořil a Petr Horák, který rozlouskl duel osmnáctého kola v prodloužení - 10:9p.

Vybojované vítězství Petrovic nad Black Angels

Výhra Chomutova nad Petrovicemi

První duel zvládl Chomutov. V sedmém kole šli do vedení domácí a do začátku třetí třetiny vedli 3:0. Poslední dějství skončilo vyrovnaně 3:3 a chomutovští nastartovali pětizápasovou vítěznou sérii. Nejlepšími hráči se stali Tomáš Novotný (Florbal Chomutov) a Martin Janík (Z.F.K. Petrovice).