Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 2. KOLO | Slavia Plzeň vs. Florbal Chomutov | 3:2 | ONLINE / 1. LIGA MUŽŮ - 2. KOLO | Letka vs. Florbal Chomutov | 10:8 | ONLINE | VIDEO
12.08.2020 | Lenka Láryšová

Florbal Chomutov v Praze – ženy se zúčastnily turnaje Czech Open

Florbal Chomutov v Praze – ženy se zúčastnily turnaje Czech Open
C H O M U T O V - Každoročně pořádaný turnaj Czech Open se letos konal i přes nepřízeň koronavirové situace. Součástí tohoto mezinárodního turnaje se staly i chomutovské ženy, které jako jediné reprezentovaly Florbal Chomutov. Pořadateli byly nalosovány do ryze české skupiny D, ze které postoupily do vyřazovacích bojů. Tam vypadly až proti Královským Vinohradům, vítězi celého turnaje.

Sestava z žen a juniorek

I přesto, že Českou republiku stále sužuje koronavirus, čtyřdenní florbalový svátek se uskutečnil. Od 6. do 9. srpna se florbalisté a florbalistky opět utkali na turnaji Czech Open a Florbal Chomutov u toho nemohl chybět. Zástupcem našeho klubu se staly ženy, které se do Prahy vydaly v tomto složení: Simona Chodurová, Nela Fojtíková, Květa Hronová, Natálie Kamenická, Dominika Klímová, Lenka Morová, Simona Pilíková, Viktorie Schoberová, Tereza Suková, Barbora Suková, Valerie Tejčková, Jitka Tothová, Denisa Ulčová a Lenka Čiháková.

Krůček po krůčku skupinou

Ženy byly přihlášeny do soutěže Open a nalosovány do skupiny D společně s týmy: Panthers Praha WILD, BLACK ANGELS a NoSkills. Do turnaje naše hráčky vkročily velice dobře. Sice musely zpočátku dohánět dvoubrankové manko, ale to se jim podařilo dorovnat. Ve druhé polovině se s pražskými Pantherkami přetahovaly, ale nakonec tento zápas ukončily remízou 4:4. Ve druhém zápase s týmem NoSkills ženy bohužel padly 0:2 a ve třetím souboji s BLACK ANGELS nedotáhly svůj skvělý zápasový start do konce a prohrály jednobrankovým rozdílem 2:3.

Cesta vyřazovacími boji

Po poslední prohře, kterou uzavřely tabulkové boje, postoupily do vyřazovacích bojů. V prvním kole se jim v 17 hodin na Chodově postavily hráčky celku SK Jihlava. V první polovině byl výsledek stále 0:0, ale ve 25. minutě se prosadilo duo Čiháková – Schoberová, jejichž akce zajistila týmu postup do sobotních bojů. V sobotu po pravém poledni čekala chomutovské ženy zkouška ohněm – jejich sokem se staly Královské Vinohrady. Přestože chomutovské florbalistky předvedly bojovný výkon, na vinohradské hráčky to nestačilo. Svou účast v turnaji tak zakončily prohrou 0:7.

Významní partneři

Hlavní partneři