21.01.2023 | Redakce KS

Fantastická série žen skončila! Vinohrady i podruhé nad naše síly!

V sobotu 21. ledna měla na programu 1. liga žen dlouho očekávaný zápas. Šlágr kola obstaraly týmy Vinohrad a Chomutova. Domácí SKV patřilo už před sezónou mezi největší favority na postup. Chomutov se svými výkony v letošní sezoně potichu mezi největší favority soutěže přiřadil také! Psal se 15. říjen a 7. kolo soutěže. SKV porazilo Chomutov 7:1! Od této chvíle až do dnešního dne odcházel Chomutov ze všech zápasů jako vítěz!

Úvodní minuty zápasu dokazovaly, že se utkaly dva z nejlepších týmů v soutěži. Tempo zápasu bylo nadstandardní. Po úvodním zastřelování na obou stranách se do první velké šance dostala Dobisíková, ale balonek netrefila ideálně. V 6. minutě se obrovské šance dočkal i Chomutov! Hýsková běžela sama na branku ,ale Kreisingerová jí fantasticky vychytala. Chomutov hrozil z rychlých kontrů a byl v úvodu nebezpečnějším týmem. Ve 12. minutě byly hostující hráčky za svojí aktivitu odměněny! Kamenická vystřelila a dobře postavená Vaňková dorazila míček do branky - 0:1! I další minuty patřily hostům, dvě velké šance však zůstaly nevyužity! A tak přišel v 15. minutě trest na druhé straně. Švátorové propadla střela a pro Reischlovou už nebyl problém dorazit do prázdné branky - 1:1! V 17. minutě byla vyloučena Morová a SKV dostalo první výhodu přesilové hry. Chomutov ji ubránil a šlo se do šaten za stavu 1:1.

V úvodu druhé třetiny kontrolovaly míček spíše hráčky SKV. Ve 25. minutě zazvonily hostující hráčky na břevno, míček poté poskakoval po brankovišti, než ho domácí hráčky uklidily do bezpečí. Další šanci měla Hýsková, chvilku po ní nebezpečně střílela Voráčková. Radost ze vstřelené branky přišla na druhé straně. V půli zápasu se šťastně prosadila Nigrinová, když její střelu tečovala chomutovská hráčka až za záda bezmocné Švátorové - 2:1. Chomutov mohl ihned odpovědět z brejku, Kreisingerová byla v brance Vinohrad skvělá. V 36. minutě už vedlo SKV o dvě branky. Slabou střelu Nigrinové dorazila Trnková a dala na hole SKV větší klid. Za pár vteřin byla vyloučená Mock a následující přesilovka asi definitivně rozhodla o osudu utkání. Chomutov působil v oslabení aktivně a dostal se do dvou obrovských šancí! Kreisingerová byla v tomto utkání prakticky neprůstřelná. Z ojedinělé šance v přesilovce se prosadila Reischlová a bylo to 4:1! Poměr střel po dvou třetinách byl 19:19, skóre 4:1 pro domácí.

Chomutov poslal do třetí třetiny do branky premiérově Michaelu Galuškovou. Ta hned za dvě minuty poprvé kapitulovala. Novotnou hostující obrana důrazně ubránila, míček se odrazil ke Skalické, která vstřelila pátou branku Vinohrad - 5:1. Chomutov po této brance zvýšil aktivitu a snažil se s utkáním ještě něco udělat. Ve 48. minutě se hezkou akcí prezentovala Nigrinová, která svojí individuální akci zakončila precizní trefou pod horní tyč - 6:1! Chomutov se dostal do těžké situace, ale utkání nevzdal a dále byl Vinohradům herně vyrovnaným soupeřem! V 52. minutě se Severočešky konečně dočkaly odměny! Bímová utekla a prostřelila domácí brankařku - 6:2! Za minutu poslala perfektním výhozem Galušková do brejku Hýskovou, která snížila na 6:3! Chomutov byl jako politý živou vodou a na hřišti v těchto minutách dominoval! V 55. minutě se přesilové hry dočkal i Chomutov a bylo zaděláno na pořádné drama! Které za pár okamžiku nastalo! 57. minuta a hezkou přesilovkou souhru Chomutova zakončuje Königová - 6:4! Chomutov bojoval o prodloužení vítězné série ze všech sil! Dvě minuty před koncem odvolávají hosté brankařku a hrají vabank. V 59. minutě rozhodla trefou do opuštěné klece produktivní Nigrinová a definitivně ukončila snovou sérii Chomutova - 7:4! V čase 59:47 dala konečnou tečku zápasu Novotná, která trefila prázdnou branku a stanovila konečné skóre na 8:4.

Chomutov byl pod utkání zklamaný a série výher se zastavila na čísle 11! Hosté však zaslouží za toto utkání velký kredit. Především v posledních deseti minutách Florbal Chomutov na hřišti doslova dominoval. Ztráta pěti branek z předchozího průběhu zápasu už byla až příliš velká. Dnešní utkání tak rozhodla lepší produktivita domácího týmu.