1. LIGA ŽEN - 18. KOLO | Florbal Chomutov vs. Prague Tigers Nehvizdy | 2:3 | ONLINE
29.11.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Dvě jednoznačné výhry posunuly ženy na šesté místo v tabulce

C H O M U T O V - Ženy o víkendu sehrály dvě výborná utkání. V sobotu si jednoznačným a famózním výsledkem 19:1 poradily se Soběslaví. Druhý den narazily na Týn, který už tak lehkým soupeřem nebyl, přesto chomutovské ženy utkání ovládly a zvítězily 12:6.

Nejvyšší výhra celého týdne

Utkání mezi Soběslaví a Chomutovem již po úvodní buly jasně ovládly domácí chomutovské hráčky. Na první branku domácí diváci dlouho nečekaly, jelikož padla již v počátku druhé minuty první třetiny. A během této třetiny a celého zápasu nebyla zásadně poslední. Po šesti minutách vedly chomutovské ženy 4:0. Po čtvrté brance se do šancí dostávaly i soběslavské soupeřky. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale gól pro Soběslav to nepřineslo. Druhá třetina probíhala v duchu té první. Chomutovské florbalistky navyšovaly své skóre a odskakovaly soupeřkám. V čase 31:53 přišla první branka pro Soběslav, kterou snížily na výsledek na 9:1. Po této brance se ale opět ke slovu vrátily domácí bojovnice, které nadále pokračovaly ve svém vítězném tempu. Nakonec zápas ovládly výsledkem 19:1.

Na vítězné vlně ženy pokračovaly i v neděli

I do druhého víkendové zápasu s Dračicemi z Týna chomutovské ženy vstoupily vítěznou úvodní bulí, ale první, kdo se dostal do brankové šance byly soupeřky. Hostující hráčka Stašková se ocitla sama před brankářkou Benkovou, ale míček jí nakonec přeskočil čepel. O minutu později se tatáž hráčka opět dostala do střetu s brankářkou Benkovou, tentokrát ale soběslavská útočnice uspěla a otevřela tak skóre. Domácí florbalistky se ale vzchopily a o tři minuty později bylo vyrovnáno. Brankový souboj ale pokračoval během této třetiny dál. Lépe a úspěšněji si však počínaly domácí, které po první třetině vedly 4:2. Druhá třetina byla zahájena dovršením hattricku domácí Simony Pilíkové a na ni úspěšně zakončenými brankovými akcemi navázaly i ostatní Chomutovské. Hattrick ve druhé třetině završila i dračice Stašková. V poslední třetině padlo ještě pět branek, ale své vedení domácí florbalistky udržely a v utkání zvítězily 12:6.