Dorostenky podlehly Bohemians v play-off, přesto končí se vztyčenou hlavou!

C H O M U T O V - Dorostenky mají za sebou další velice úspěšnou sezónu. Jejich cílem bylo se v základní části umístit do třetího místa, a nakonec předčily své očekávání a skončily druhé. Do play-off na chomutovské palubovce přivítaly kvalitního soupeře z Prahy – FBŠ Bohemians. Sobotní den obsahoval dva zápasy. A jak si chomutovské hráčky vedly? Čtěte níže.

Předkolo play-off 1. ligy dorostenek

Sobotní odpoledne pro dorostenky Florbalu Chomutov bylo velikou událostí. Prvně se celý tým se svým vedením sešel na společném obědě, pak následovala předzápasová příprava. V Chomutově se totiž schylovalo k utkání chomutovských florbalistek s hráčkami „pražské Bohemky“. Že se jedná o kvalitního soupeře, chomutovská děvčata poznala hned na začátku, ale přesto se nenechala zahanbit a před domácím publikem, které čítalo okolo 150 diváků, předvedla neskutečné a obdivuhodné výkony.

Nato, jaký soupeř stál proti chomutovským hráčkám, nebyla na našich nadějích znát žádná nervozita, natož nějaký respekt. První třetina prvního vzájemného duelu byla plná akcí na obou stranách, ale počáteční skóre 0:0 se nezměnilo. Až ve druhé třetině se střelecky začaly prosazovat pražské hráčky, které šly do vedení 0:3. Rozehraný zápas byl v plném proudu a diváci hnali domácí bojovnice ke srovnání. K tomu nedošlo, a tak první střet skončil v neprospěch domácích 1:5.

Do druhého zápasu nastoupil ten samý chomutovský tým, ale na hřišti to vypadalo zcela jinak. Po první porážce odhodlání chomutovských hráček vrátit prohru soupeři bylo větší a větší. Neznaly slitování a šly si pevně za svým. První hrací část dopadla doslova stejně, jako v prvním duelu – 0:0. Do druhé dvanáctiminutovky vstoupily lépe hráčky Bohemky, ale tentokrát domácí bojovnice nedaly soupeřkám šanci utéct a okamžitě srovnaly na 1:1. Skóre se každou chvíli měnilo, až po konci druhé třetiny se ustálilo na 3:3. Do poslední třetiny daly oba týmy všechno. Dalo by se říct, že to byl "boj na život a a na smrt". Hráčky Florbalu Chomutov dokonce před koncem utkání vedly 7:5. Pak ale našla uplatnění psychická zkušenost pražských hráček, které těsně před koncem zápasu výsledek dorovnaly a zmařily tak šanci chomutovských florbalistek na třetí utkání.

Na své svěřenkyně může být pyšný i jejich hlavní trenér, Martine Hýsek. A zde je jeho zhodnocení nejen sobotních zápasů, ale také celé sezóny:

„Od začátku sezóny jsme si šli za společným cílem a to bylo skončit v top 3 a zahrát si play off proti nějakému pražskému týmu. Tento cíl jsme si s přehledem splnili, a nakonec skončili druzí, což nám přisoudilo těžké Bohemians Praha. Na toto dvou-utkání dorazilo neuvěřitelný 150 hlasitých diváků, kteří vytvořili florbalovou atmosféru a určili ráz zápasů. V prvním utkání jsme prohráli 5:1, kde byla vidět větší kvalita soupeře, ale myslím, že výsledek mohl být k nám spravedlivější. Bohemka rozhodla až ve 3. třetině. Do druhého utkání daly holky úplně vše a já nikdy neviděl v žádné kategorii větší odhodlání. Každý, kdo jejich snahu a zarputilost viděl, musel uznat, že to bylo něco jedinečného. Minutu před koncem jsme ještě vedli o 2 branky, ale nakonec utkání skončilo remízou 7:7 . Za celou sezónu a za play off holkám a rodičům patří velký dík. Nikdy jsem nebyl na hráče tak pyšný. Celá sezóna byla neskutečná jízda!"