Dorostenky opět poráží své soupeřky, poradily si s Ústím i Roudnicí

C H O M U T O V - Dorostenky se za prvními zápasy v roce 2019 vydaly do Turnova, kde se střetly s Ústím a Roudnicí. Oba týmy se našim hráčkám podařilo zdolat, a to výsledky 2:1 a 4:0. Během víkendu se rozehrála i další část ústecké ligy elévů a v Kadani se opět rozjela 2. liga juniorů.

Dorostenky opět na vítězné vlně

Dorostenky se v Turnově střetly s posledním celkem tabulky – Ústím nad Labem a osmým týmem tabulky – Roudnicí nad Labem. S prvním celkem se naše hráčky celkem trápily. V první třetině šly sice do vedení 1:0, ale v rámci druhé desetiminutovky Ústí srovnalo. Poslední třetina začala mnohem lépe pro chomutovské střelkyně, které minutu po začátku daly gól na 2:1. Ke konci třetiny došlo k vyloučením na obou stranách, které ale na výsledku nic nezměnily a chomutovské dorostenky zvítězily 2:1.

S Roudnicí se podle výsledku zdá, že zápas byl mnohem jednoznačnější, ale opak je pravdou. V první třetině se oba celky tahaly o to, kdo půjde jako první do vedení, ale nakonec se do úspěšného zakončení nedostal nikdo. Ve druhé desetiminutovce chomutovské dorostenky našly zpět svoji přesnou mušku a ovládly třetinu 3:0. Před koncem této části hry byla vyloučena chomutovská hráčka, ale ani to Roudnici nepomohlo ke vstřelení první branky. V poslední třetině Chomutov přidal čtvrtý gól a dorostenky tak zvítězily 4:0.

Junioři hráli dvakrát "6:3"

Junioři "B" hráli v Kadani, kde se střetli s kadaňským a lounským týmem. S Kadaní nezačali junioři zcela nejlépe a to se s nimi vleklo po celý zápas. Nakonec prohráli 3:6. Ve druhém zápase si týmy konkurovaly nejen vstřelenými brankami, ale také počtem vyloučení, kterých bylo opravdu hodně. Utkání rozhodla produktivita chomutovských přesilovek, a tak naši junioři zvítězili 6:3.

Ústecká liga elévů

Elévové hráli během sobotního dne ve Strupčicích. V této hale se představily i všechny chomutovské týmy: Florbal Chomutov Red, Florbal Chomutov White a Florbal Chomutov Domeček. Všem našim týmům se vedlo velice dobře a trenéři i rodiče na ně mohou být právem hrdí.