21.10.2019 | Lenka Láryšová

Dorostenky drží třetí místo v tabulce, výborně si vedli i mladší žákyně a elévové

C H O M U T O V - Dorostenky se představily na domácí půdě a vyzkoušely si nový povrch i jindy, než jen na trénincích. A vedlo se jim opravdu dobře – zvítězily v obou utkáních. Mladší žákyně sice nehrály doma, ale v Litvínově a elévové hráli ve Strupčicích, přesto jejich výsledky jsou hodné pochvaly.

Dorostenky jedou ve velkém

Dorostenky se hned při začátku sezóny představily před domácím publikem a diváci se měli na co dívat. V prvním utkání dorostenky nastoupily proti Kadani. První třetina byla vyrovnaná, přičemž ani jeden tým nevstřelil branku. Až ve druhé desetiminutovce se naše šikovné hráčky rozstřílely a kadaňské hráčky přejely 10:0.

Ve druhém zápase došlo ke střetu mezí Českou Lípou a Chomutovem. Tady se chomutovské dorostenky dostaly do úspěšného zakončení již v první části hry, kdy vedly 3:0. Ve druhé a třetí třetině jejich střelecký koncert pokračoval, a přestože neudržely čisté skóre, českolipské hráčky porazily vysoko – 12:4.

Koncertovali i mladší žákyně a elévové

Mladší žákyně hrály na litvínovském Koldumu a střetly se se třemi soupeři. Hned v ranních hodinách šly ve stopách dorostenek a utkaly se s kadaňskými Katyněmi, které porazily 7:6. Ve druhém zápase se mladší žákyně postavily proti Mostu, nad kterým zvítězily 5:3 a v posledním utkání proti Litvínovu, s nímž hrály 20:5.

Ve Strupčicích hráli naši malí elévové, a dokonce se sešly všechny naše tři týmy, které si zápasy užívaly společně se svými rodiči a trenéry. Nejzajímavějším zápasem byl „domácí“ boj chomutovských Čertíků s chomutovským Domečkem. Týmy si nedaly nic zadarmo, ale nakonec Čertíci opravdu vystrčili růžky a Domeček porazili.