Dorostencům unikly výhry o vlásek, dorostenky a žákyně ovládly hřiště

C H O M U T O V - Dorostenci se konečně představili i před domácími diváky. Uvítali zde nejen FBC Liberec, ale také FB Hurrican Karlovy Vary. S prvním soupeřem se jednalo o velice vyrovnané utkání, ale dorostenci prohráli 3:4. S karlovarskými hráči hráli dorostenci dlouho nerozhodně, až ve třetí třetině došlo k převaze soupeře a dorostenci prohráli 6:9. Dorostenky hrály v Kadani, kde 3:2 porazily domácí celek a 2:0 Děčín. Mladší žákyně si v České Lípě poradily s Českou Lípou 4:3 a Libercem Chrastavou 11:4.

Těsné prohry na domácím hřišti

Dorostenci tentokrát na své soupeře nestačili. Hráli sice na domácím hřišti, ale v obou zápasech jim chyběl kousek k vítězství. Prvně se utkali s Libercem. S tímto soupeřem sice v počátku třetiny prohrávali 0:1, ale ve 12. minutě na 1:1 srovnal Ondřej Halej. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, ale za stavu 2:2 následovalo vyloučení Ondřeje Haleje. Ke štěstí domácích nedošlo k využití trestného střílení, ale po uplynutí první minuty přesilové hry šel Liberec do vedení 2:3. Třetí třetina začala vyloučením chomutovského Kellermana, což opět Liberec využil a již vedl 2:4. Těsně před koncem zápasu se ještě Chomutovákům podařilo snížit na 3:4, to ale bylo posledním aktem zápasu.

Ve druhém zápase narazili Chomutovští na Karlovy Vary. Do zápasu vstoupil lépe soupeř, jelikož domácí nevyužili trestné střílení. Po prvních patnácti minutách Vary vedly 0:2. V počátku další třetiny se ale dorostenci pochlapili a srovnali na 2:2, dokonce v následujících minutách šli do vedení 4:3. Karlovarští hráči ale nenechali nic náhodě, výsledek srovnali, a následně odskočili do vedení 4:5. V poslední části sice domácí florbalisté statečně bojovali, na soupeře však nestačili a prohráli 6:9.

Dorostenky ovládly Kadaň

Dorostenky hrály v Kadani. Utkaly se zde s Děčínem a Kadaní. S prvními soupeřkami naše hráčky dlouho otálely a nevyužívaly šance, do kterých se dostávaly. Až ve druhé třetině se trefila Simona Pilíková za asistence Karin Binkové. To byl ale jediný úspěch, ze kterého se dívky v rámci této části hry mohly radovat. Ve třetí třetině opět Chomutovandy zaznamenaly je jedinou úspěšnou trefu, díky které porazily Děčín 2:0.

S Kadaní to bylo mnohem napínavější. Do zápasu lépe vstoupily kadaňské soupeřky, které šly do vedení 0:1. Minutu na to bylo již srovnáno. Druhá třetina byla zahájenou úspěšně zakončenou akcí chomutovských dorostenek, která tak získaly vedení 2:1. Vedení držely do posledních minut této části, kdy následně bylo srovnáno. V počátku poslední desetiminutovky vstřelila gól Adéla Šebková a Florbal Chomutov tak zvítězil 3:2.

Mladší žákyně získaly dvě výhry

Mladší žákyně o další výhry bojovaly v České Lípě. Zde se svými soupeřkami moc nepáraly. V první zápase sice těsně prohrály se silným Turnovem 1:2, ale v dalších duelech předvedly svou formu. Výsledkem 4:3 porazily Českou Lípu a vysoko 11:4 Liberec Chrastavu.

Další zkušenosti pro elévy

Za elévy nastoupily dva týmy: Ďáblíci a Domeček. První tým, ďáblíci, si vedl dobře, sice získal jednu výhru s Litvínovem Black – 9:7, ale přesto bylo co slavit, jelikož hráči předvedli velice pěkné výkony. V dalších zápasech podlehli Kadani – 2:7 a Mostu – 5:8. Elévové Domečku byli úspěšnější. Ti porazili Most blue – 9:5 a žatecké Jazzmany – 11:9. Třetí zápas prohráli s Litvínovem Yellow – 6:8.