Dorostenci vybojovali výhru s Kunraticemi, nestačili na kladenské Kanonýry

C H O M U T O V - Dorostenci A ke svým dalším zápasům nastoupili v Chomutově, kde je prověřili kladenští Kanonýři a hráči Kunratic. Oba zápasy měly velice dramatický průběh a chomutovští hráči se jen tak nevzdávali. V prvním utkání s Kladnem prohráli díky veliké ztrátě, ale naopak ve druhém duelu během dvou třetin získali náskok, který jim zajistil výhru nad Kunraticemi.

Dva zápasy, dva výkony

Prvním soupeřem během sobotního hracího dne se stal tým Kanonýři Kladno modří. Tento celek vstoupil do utkání mnohem produktivněji, než chomutovští hráči, na kterých bylo dorovnat čtyřbrankový rozdíl. Do konce druhé třetiny se jim to dařilo velice úspěšně (3:4), pak ale kladenští hráči začali opět své vedení navyšovat. Nakonec chomutovský celek prohrál 4:6, ale snahu bojovat ocenil i trenér Petr Linc: „I přesto, že byl soupeř kvalitnější na míčku a vytvořil si pohodlný náskok, dovedli jsme zápas zdramatizovat.“

Do druhého zápasu vstoupili chomutovští dorostenci lépe. Sice jako první proměnili svou šanci kunratičtí hráči, ale Chomutovští si svého soupeře nenechali tentokrát utéct a po dvou minutách výsledek dorovnali – 1:1. Ve 12. a 14. minutě přišly další dvě proměněné šance domácích a ti tak šli do vedení 3:1. Na svůj výborný výkon navázali i ve druhé třetině, kterou jednoznačně ovládli a vedli 7:2. Poslední patnáctiminutovka byla velice dramatická. Jeden tým se snažil výsledek udržet, druhý ho zvrátit na svou stranu. Zde se ale vyplatil vysoký chomutovský náskok a naši hráči tak zvítězili 8:5.