15.10.2018 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Dorostenci se představili doma, junioři zakončily skupinovou fázi KB ligy

C H O M U T O V - Před chomutovskými diváky se představili dorostenci, kteří si připsali do tabulky 4 body. Po výhře nad FbC Plzeň o jednu branku remizovali s Florbal Ústí. Poslední dva zápasy ve skupinové fázi odehráli o posledním víkendu junioři. V sobotní přestřelce s FBŠ Slavia Plzeň rozhodovaly až nájezdy. O den později na domácí palubovce nestačili na FbC Plzeň.

JUNIOŘI DVAKRÁT PROTI PLZNI

Deváté kolo KB ligy juniorů v Plzni bylo bohaté na branky. Úvodní třetinu vyhráli chomutovští 2:0 nad Slavii Plzeň. Od druhé třetiny se i po několika vyloučení roztrhl pytel s brankami, avšak florbalisté Chomutova si stále drželi dvoubrankové vedení před pauzou. Ve třetí části se nadvakrát dočkali hráči Plzně k vyrovnání a zápas dospěl až do prodloužení. V něm nevyužil trestné střílení chomutovský Matyáš Müller. V nájezdové loterii byli nakonec šťastnější domácí a připsali si dva body za výhru 11:10.

FbŠ Slavia Plzeň – Florbal Chomutov 11:10 pn (0:2, 4:4, 6:4 - 0:0)

Nedělní domácí utkání proti FbC Plzeň začalo lépe pro svěřence Martin Bociana. Dvoubrankové vedení vydrželo do 18. minuty a ještě do konce periody plzeňští dokázali vyrovnat. Druhou část vyhráli domácí florbalisté 3:2. V páté minutě třetí třetiny nevyužil trestné střílení útočník Daniel Kučera. Zaváhání využili hosté, kteří otočili vývoj utkání. Poslední kosmetickou úpravu ve skóre zařídil kapitán Chomutova Ondřej Halej, který si připsal třetí branku v zápase. Na vyrovnání se už chomutovští nezmohli a prohráli v posledním zápase skupinové fázi nad FBC Plzeň 7:9.

Florbal Chomutov – FbC Plzeň 7:9 (2:2, 3:2, 2:5)

PO TĚSNÉ VÝHŘE DOROSTENCI REMIZOVALI S ÚSTÍM

První liga dorostenců se poprvé objevila v chomutovské hale. V sobotu dopoledne přivítali chomutovští dorostenci FBC Plzeň. Těsnou výhru 8:7 vybojovali florbalisté Chomutova. Třemi brankami se na úvod turnaje blýskl Jakub Holovej.
Florbal Chomutov – FbC Plzeň 8:7 ( 3:3, 2:3, 2:2)

Podstatně chudší utkání na branky nabídlo druhé utkání chomutovských proti Florbal Ústí. Během utkání totiž padly pouze 4 branky. Zápas hrající na 3x15 minut vítěze neukázal a oba týmy si připsali bod za remízu 2:2.

Florbal Chomutov – Florbal Ústí 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)