Dorostenci porazili Kadaň a Teplice, s hokejkami řádili i další kategorie

C H O M U T O V - Prodloužený víkend byl plný florbalu. Doma sice hráli muži, ale na palubovkách různých hal se představily i další chomutovské kategorie. Dorostenci například porazili Teplice a Kadaň, junioři nezvládli vrátit prohry Black Angels a Ústí a sezónu zahájili mladší žáci společně se staršími žákyněmi a elévkami.

Junioři zahájili druhé kolo

Junioři během víkendu vkročili do druhé kola, ve kterém se střetli s Black Angels a Florbalem Ústí. S pražskými Angels nevstoupili do utkání vůbec dobře a po první třetině prohrávali 2:8. Pak se na chvíli proti nejlepšímu týmu tabulky zvedli, ale bohužel ztráta byla vysoká, a tak prohráli 8:15. Ve druhém zápase šance na úspěch byly mnohem vyšší, a dokonce tomu odpovídalo i utkání, ale ve 48. minutě přišla vyloučení, která chomutovský tým oslabila. To stálo naše juniory zápas, a nakonec prohráli 6:11.

Dorostenci slavili výhry

Dorostenci svedli nelítostné boje s Kadaní a teplickým domečkem. S prvním soupeřem chomutovští dorostenci ovládli již první třetinu – 4:1, pak ale přišlo dotahování ze strany kadaňských hráčů. Náskok Chomutovských se sice snižoval, ale zápas udrželi pevně ve svých rukách a vyhráli 9:6. Zápas s Dynamem Teplice byl mnohem vyrovnanější. Dorostenci sice vedli po patnácti minutách 2:0, ale tepličtí hráči dorovnávali až do posledních okamžiků. Díky bojovnému výkonu se výhra 7:5 připsala na chomutovské konto.

Jak si vedla naše mládež?

Starší žákyně navázaly na svou loňskou formu a opět předváděly úžasné výkony. Na začátek sezóny zaznamenaly hned tři výhry, kdy porazily 2:1 FBK Wings Most, 6:2 FBC Liberec a 5:2 Florbal Ústí. Jedinou porážku jim uštědřily kadaňské Katyně, proti kterým pohrály 4:8.

Liga mladších žáků zahájila své první boje a v nich také nastoupili chomutovští hráči. Ti nevkročili do nové sezóny úplně nejlépe, jelikož prohráli s Libercem purple 6:11, Panthers Libercem BLACK 6:15 a Teplicemi 1:6, ale přesto odvedli bojovný výkon.

Sezónu zahájily i naše nejmenší dívčí naděje – elévky. Ty sehrály tři utkání a v jednom z nich porazily podbořanské Tuleňky 9:5. V dvou zápasech s Českou Lípou a Mostem sice výhru nevybojovaly, ale přesto se těší na další utkání, kdy se budou bavit florbalem.