Dorostenci B porazili Litvínov a Louny, v Chomutově hrála také přípravka

C H O M U T O V - Během víkendu hrály čtyři chomutovské kategorie, které velice důstojně reprezentovaly barvy chomutovského klubu. Dorostenci B porazili 7:4 Louny a 4:2 Litvínov. Bojovaly také starší žákyně, které si poradily s TJ Turnovem, Českou Lípou blue a Roudnicí nad Labem. Ke svým dalším zápasům nastoupili i mladší žáci a přípravky.

Dvě výhry a 6 bodů v tabulce

Do zápasu dorostenci B vstoupili, jak nejlépe mohli, jelikož hned po patnácti vteřinách vstřelil branku Daniel Kellermann. Po několika minutách přišla vyloučení na straně Chomutova, ale hráči je dokázali ubránit a ke změně skóre došlo až ve 12. minutě, kdy trestné střílení proměnil František Palma. Ve druhé třetině došlo také k vyloučení na straně Loun, což Chomutovští využili poměrně rychle a šli do vedení 3:0. V poslední třetině se střílelo o sto šest, ale naši hráči své vedení udrželi a zvítězili 7:4.

S Bivoji z Litvínova naši dorostenci začali vyloučením, ale hned po něm soupeři vstřelili branku na 1:0. Chvíli na první branku se ale ozvali i litvínovští hráči a výsledek srovnali. V počátku druhé třetiny šli do vedení Bivojové, ale chomutovští borci dokázali výsledek dorovnat a otočit na 3:2. V poslední části si naši hráči skóre pojistili vstřelením branky na 4:2 a zápas tak dovedli do vítězného konce.

Starší žákyně získaly tři výhry

Starší žákyně jely tentokrát do České Lípy. Zdálo by se, že po tak dlouhé cestě budou naše děvčata unavená, ale opak byl pravdou. Ani cesta chomutovské dračice neoslabila. V prvním zápase chomutovské starší žákyně 2:1 porazily Roudnici, ve druhém přišla remíza 2:2 s Mostem a ve třetím děvčata porazila 5:2 Českou Lípu blue a v posledním přejela Turnov 5:0.

Přebor mladších žáků

V přeboru nastoupily oba chomutovské týmy: Florbal Domeček Chomutov a Florbal Chomutov Harmonie. Prvně zmíněnému celku se moc nevedlo, jelikož podlehl všem svým soupeřům, ale chomutovská Harmonie ovládla hrací den. Hráči tohoto celku porazili 7:6 SK Dubí, 12:4 DDM Teplice a 7:5 Florbal Teplice modrá.

Přípravky válely na domácím hřišti

Chomutovský palubovka v sobotu zažila nápor, jelikož na ní s florbalkami běhalo mnoho přípravkových hráčů a hráček, mezi nimiž byli také chomutovské naděje ze všech třech týmů. Nejprve Florbal Chomutov Ďáblíci, kteří sice prohráli s podbořanskými Tuleni a Teplicemi, ale v poslední zápase remizovali s Florbalem Ústí white. Druhým nastupujícím týmem byli Čertíci, kteří remizovali s Kadaní a 9:3 porazili Ústí red. Poslední jsou hráči Domečku, kteří 9:6 porazili Jazzmany ze Žatce.