Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 23. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers | SO 16:00 | ONLINE | VIDEO
13.07.2018 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Do nové sezóny s novým trenérem! Chomutov v 1. lize povede Jakub Šimek

Do nové sezóny s novým trenérem! Chomutov v 1. lize povede Jakub Šimek
C H O M U T O V – Čekání na jméno nového hlavního trenéra skončilo! Martina Bociana, který po desetiletém působení u týmu ohlásil letos v květnu zájem ve funkci nepokračovat, nahradí Jakub Šimek, jedenatřicetiletý trenér původem z Jindřichova Hradce. Na spolupráci se obě strany dohodly v tomto týdnu. Nový kouč převezme přípravu „A“ týmu od pondělí 30. července.

Jakub Šimek
hlavní trenér "A" týmu
Florbal Chomutov
Jakub Šimek se narodil 23. února 1987 v Jindřichově Hradci, ovšem svoje florbalové začátky spojil s v roce 2004 týmem nedaleké Třeboně. O dva roky později se vrátil do Jindřichova Hradce, kde působil plných sedm let jako trenér mládežnických mužstev. V roce 2013 přešel do FBC Plzeň, kde se stal šéftrenérem mládeže a později také hlavním trenérem „A“ týmu v Národní lize.

Mimo klubovou scénu působí již více než dvanáct let jako trenér krajských reprezentačních výběrů žáků a dorostenců. Několikrát se se svými týmy účastnil zahraničních turnajů, především ve švédském Goteboru. Je držitelem trenérské licence B a školitelem v rámci sekce vzdělávání Českého florbalu. V roce 2016 absolvoval stáž ve švýcarském velkoklubu Wiler Ersigen, kde působí mimo jiné český trenér Radek Sikora.

Nové pozice hlavního trenéra Florbal Chomutov se Jakub Šimek ujme od pondělí 30. července, kdy s týmem zahájí společnou přípravu na první ligu. Do té doby budou probíhat jednání o složení realizačního týmu a případném posílení kádru. Zatím potvrzenými příchody jsou přestup Tomáše Novotného z Lipska a hostování Erika Štěrby z Kadaně. V srpnu má tým naplánováno několik přípravných utkání a vrcholem by měl být tradiční mezinárodní turnaj Czech Open.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři