17.01.2020 | Lenka Láryšová

Do druhé části sezóny vstoupily výborně mládežnické týmy i dorostenky

C H O M U T O V - První a druhý hrací lednový víkend byl pro chomutovskou mládež velice úspěšný. Na palubovkách se po vánoční pauze představili nejen mladší žáci, kteří vyhráli většinu svých zápasů, ale také dorostenky, které si poradily s Roudnicí a mladší žákyně.

Dorostenky vítězí s Roudnicí

Dorostenky musely po sváteční pauze vyrazit do Roudnice nad Labem, kde se střetly s místním celkem. V první třetině padla jen jediná branka, a to do roudnické branky, a tak byl zápas stále otevřený oběma celkům. Ve druhé třetině se ale chomutovské hráčky dostaly do tempa a po dalších deseti minutách šly do vedení 4:0. Svou formu potvrdily i v poslední desetiminutovce, kdy nastřílely další tři branky a zápas ovládly 7:0.

Mladší žáci a žákyně vládli palubovkám

Během prvního hracího víkendu si mladší žákyně zahrály v Chomutově s Kadaní, Podbořany a Litvínovem. Ani jednomu soupeři naše hráčky nedaly šanci, a tudíž ze všech tří střetů odešly jako vítězky.

O týden později na mladší žákyně navázali také mladší žáci, kteří taktéž hráli na domácím hřišti. Mladší žáci Florbalu Chomutov odehráli obdobně tři zápasy a střetli se s Kadaní, Jabloncem blue a Děčínem blue. Z prvních dvou střetů vyšli naši hráči neporaženi, až na poslední celek z Děčína nestačili.

Taktéž se hrál i přebor, kde florbalisté za tým Florbal Chomutov porazili Lokomotivu Louny a padli s SK Dubí a Bivoji z Litvínova. Druhý celek, Florbal Chomutov Harmonie, si vedl opravdu dobře. Hráči porazili Vipers Most, SK Dubí RED a Děčín.