22.02.2022 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Díky nedělní výhře nad Turnovem ženy postupují do play-off ze sedmého místa

C H O M U T O V - Ženy o víkendu odehrály poslední dva zápasy před vstupem do play-off. V prvním duelu se utkaly s Libercem, na který chomutovské ženy nestačily a prohrály 2:12. Do druhého zápasu s Turnovem ženy nevstoupily moc dobře, ale ve druhé třetině přetočily výsledek na svou stranu a zvítězily 10:7.

Liberec udržel postavení lídra

Hned úvodní buly vyhrál domácí Liberec, který se od té doby držel po většinu času na míčku. První branka Liberce přišla v 10. minutě a posléze na ni navazovaly další. Přestože se chomutovské hráčky snažily svému soupeři vzdorovat, Liberecké svůj náskok čím dál více nayšovaly. Až v čase 33:28 přišla první branka z hokejky Jitky Tóthové, kterou Chomutov snížil skóre na 1:6. Po této trefě přišla ještě jedna úspěšně zakončená chomutovská akce, ve které se prosadilo duo Denisa Ulčová - Tereza Suková. Přestože se snažily naše florbalistky vzdorovat až do posledních vteřin tohoto zápasu, nakonec s Libercem prohrály o deset branek - 2:12.

S Turnovem ženy ukázaly své kvality

Když ženy hrály s Turnovem na domácí palubovce, přejely své soupeřky jednoznačným výsledkem 18:0. V Turnově se ale zápas vyvíjel zcela obráceně. Do zcela první příležitosti se dostaly turnovské soupeřky, pak se ale do značných šancí dostávaly i naše bojovnice. První, druhá a třetí branka ale padla za záda chomutovské Benkové. V čase 23:24 se ale dočkaly i chomutovské hráčky, kdy ze závaru ve velkém brankovišti těžila Tereza Suková. Po tomto gólu se hra následně přelévala ve vysokém tempu od jedné brankářky ke druhé a brankami se opravdu nešetřilo. Do 35. minuty chomutovské florbalistky prohrávaly 5:6. Pak ale nejenomže skóre dorovnaly, dokonce ho dokázaly převrátit na svoji stranu. Soupeřky z Turnova se sice od vedoucích držely na dosah ruky, ale zápas si zpět nevzaly. Chomutovské tak vybojovaly výhrou 10:7 sedmé místo v tabulce a do play-off nastoupí proti čtrnácté Soběslavi.