Derby vyhrály florbalistky Chomutova! V prodloužení rozhodla Klára Chmelová

C H O M U T O V - V sobotu si ženy Florbalu Chomutov zahrály derby proti soupeři z nedaleka - SK Bivojkám z Litvínova. Utkání bylo všechny tři třetiny velice vyrovnané. Jeden tým zvýšil tempo, druhý ho následoval. Rozhodlo až prodloužení, kde ukázal svou sílu domácí tým. Přesnou střelou Kláry Chmelové zvítězily domácí hráčky poměrem 4:3p.

Průběh podkrušnohorského derby

Florbalistky Chomutova rozjely zápas v rychlém tempu, na které si bohužel soupeřky během pár minut dokázaly zvyknout. Výkony obou týmů se rychle vyrovnaly, a tak první třetina skončila beze změny skóre za stavu 0:0.

Ve druhé třetině si Bivojky z Litvínova okusily díky faulu chomutovské hráčky trestné střílení, které nedokázaly využít ve svůj prospěch. Na nevyužitou šanci Litvínova odpověděla Kateřina Pisárová, která po přihrávce Jitky Beránkové otevřela skóre zápasu. Necelou minutu před koncem druhé třetiny však vyrovnala hostující Kalinová na 1:1.

Třetí třetinu otevřely dvěma rychlými góly hráčky Litvínova. Ale domácí se nevzdali. Hned ve 46. minutě snížila svoji druhou trefou v utkání Pisárová a pět minut před koncem vyrovnala Lenka Láryšová na 3:3. S tímto skórem nastupovaly hráčky obou týmů do pětiminutového prodloužení. V 62. minutě Klára Chmelová prostřelila po přihrávce Lenky Morové golmanku Litvínova, a tím zajistila výhru Florbalu Chomutov na domácí palubovce.

Chomutov si připsal dva body do neúplné tabulky první ligy žen svou výhrou 4:3 v prodloužením nad SK Bivojky Litvínov.

Statistika utkání

Florbal Chomutov - SK Bivojky Litvínov 4:3p (0:0, 1:1, 2:2, 1:0)

Střelkyně branek: 31. Kateřina Pisárová, 46. Kateřina Pisárová, 55. Lenka Láryšová, 62. Klára Chmelová - 39. Lucie Kalinová, 44. Lenka Čiháková, 45. Lucie Kalinová.

Rozhodčí: Lukáš Kešner a Robert Kusek Vyloučení: 2:0 Počet diváků: 142 Střely na branku: 37:41 Nejlepší hráčky utkání: Kateřina Pisárová - Veronika Štěpánová

Chomutov: Pisárová Kateřina, Vaníčková Gabriela, Chmelová Klára, Klímová Dominika, Marešová Denisa, Brandová Julie, Glancová Barbora, Schoberová Viktorie, Manlíková Nikol, Morová Lenka, Pilařová Martina, Láryšová Lenka, Lerchová Martina, Beránková Jitka, Chodurová Simona.

Litvínov: Štěpánová Veronika, Kopýtková Lucie, Lamková Ivana, Pechánková Denisa, Kronychová Adriana, Soukupová Lucie, Langová Marie, Čiháková Lenka, Zajíčková Renata, Zieglerová Markéta, Černá Denisa, Bártová Markéta, Urbášková Tereza, Fefrčíková Vernonika, Kalinová Lucie.

Za dva týdny přijedou Hranice do Chomutova!

Ženy mají teď týdenní pauzu. Další utkání 1. ligy žen odehrají na domácí palubovce proti Hranicím. Bližší informace budou upřesněny.