Oficiální web florbalového klubu Chomutov
08.04.2019 | Redakce, foto: Roman Dušek

David Tauš po třech letech končí u ženského týmu, nahradí ho Jakub Novák

David Tauš po třech letech končí u ženského týmu, nahradí ho Jakub Novák
C H O M U T O V - Nejen mužský, ale také ženský tým mění před startem nového ročníku své trenérské vedení. Na lavičce po třech letech končí stávající kouč David Tauš, který dovedl v uplynulé sezóně tým k nejlepšímu umístění v historii. Nahradí ho staronová trenérská tvář našeho klubu Jakub Novák, bývalý trenér mládežnických týmů.
Ženský tým, který je již pravidelným účastníkem druhé nejvyšší soutěže, dosáhl v právě skončené sezóně 2018/2019 na dosud nejlepší umístění, když v základní části obsadil třetí místo. „Herní projev nebyl vždy ideální, bylo to jako na horské dráze. Celkové umístění týmu po základní části bylo ale nejlepší v klubové historii,“ hodnotí hlavní trenér David Tauš. Na lavičce družstva od roku 2016, nejprve jako asistent a poslední dvě sezóny v roli hlavního kouče.

Právě on dovedl mužstvo k bronzové příčce. V následném play off však Chomutov vypadl hned v prvním kole s celkem Týna nad Vltavou. „Druhý zápas této série pro mě zůstane jedním z nejhezčích trenérských zážitků. Po dvou třetinách prohrávali 5:1 a všichni nás odepisovali s tím, že domácí tým má jistý postup, ale holky ukázaly obrovskou bojovnost, která vyvrcholila vyrovnáním 5:5 v čase 59:58,“ vzpomíná trenér, který se krátce poté rozhodl ukončit své působení v ženském florbale. „V ženským týmu jsem působil celkem tři sezóny z toho poslední dvě na pozici hlavního trenéra. Byly to pro mě obrovské zkušenosti, nové pohledy na dané situace a v neposlední řadě posun v trenérské práci a kariéře.“

Novým trenérem Jakub Novák

Novým hlavním trenérem jmenovalo vedení klubu Jakuba Nováka. Jeho jméno chomutovským fanouškům jistě není neznámé. V minulosti v našem klubu vedl mládežnická družstva, je také členem výkonného výboru Florbal Chomutov. V tuto chvíli je jeho hlavním úkolem sestavit kádr na následující prvoligovou sezónu. „Od 1.5. začíná dvouměsíční letní příprava, která bude dvakrát v týdnu společná a jeden trénink navíc bude individuální. Od července jdeme i na florbalky s kombinací fyzické přípravy. Mezi tím plánujeme přípravná utkání a víkendový teambuildingový pobyt na horách. Vyvrcholením přípravy bude Czech open a Pohár České pojišťovny,“ vypočítává nový trenér nejdůležitější pilíře následujících měsíců.

A co by mělo patřit mezi první priority nově se rodící spolupráce? „Do následující sezóny nejdeme s konkrétním cílem na umístění. Mým měřítkem úspěchu bude to, že se na náš florbal bude dát koukat a my půjdeme ze hřiště vždy s pocitem, že jsme tam nechali všechno. Neméně důležitá věc bude začlenění mladých hráček, které do týmu přicházejí z mládežnických družstev,“ doplňuje Jakub Novák.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři