04.03.2019 | Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek)

Čtvrfinálová série s Ústím je srovnána. Na sobotní výhru Chomutov nenavázal

C H O M U T O V - Po úvodních dvou bitvách mezi florbalisty Chomutova a rivalem z Ústí je čtvrtfinálová série srovnána. Sobotní odpolední duel vyhráli svěřenci Jakuba Šimka o dvě branky, v druhém utkání si vylámali zuby na ústeckou obranu a prohráli. Série se přesouvá za stavu 1:1 na Slunetu, kde se odehrají další dvě bitvy o příštím víkendu.

Úspěšný vstup Chomutova do série

Na sobotní odpolední utkání si našlo cestu do Městské sportovní haly v Chomutově 380 diváků. Ti viděli výhru chomutovských florbalistů. O první dvě úvodní branky se postaral Jakub Štěrba. V 15. minutě prostřelil ze středu hřiště jak hostujícího obránce, tak brankáře Marka Netopilíka - 1:0. V probíhající 16. minutě vystřelil z půle hřiště obránce Ondřej Šarša a útočník s devatenáctkou na zádech dokázal lehce tečovat míček, který zapadl až za hostujícího brankáře - 2:0. V 19. minutě otevřeli brankový účet i hosté z Ústí. Umístěnou střelu Dana Semeráda pod horní břevno nedokázal Ščurko zachytit - 2:1.
Pouhých osm sekund ve druhé třetině stačilo ústeckým florbalistům vyrovnat skóre. Vít Pavelka nastřelil rameno domácího brankáře a míček se odrazil nešťastně pro chomutovské až do branky - 2:2. Branka z hole Jiřího Šafařovského opět vrátila vedení Chomutova. Adam Stibor našel zpoza branky svého spoluhráče a přízemní střelou překonal potřetí odpoledne Netopilíka - 3:2.
Další branky se dočkali diváci ve třetí třetině. Ústecký Dan Semerád se postaral o další zápletku prvního utkání, když vstřelil ve 42. minutě třetí branku Ústí - 3:3. Rychlou odpověď našli ale hráči Chomutova. Ondřej Šarša našel nabíhajícího Tomáše Novotného, který střelou k tyči opět rozveselil domácí diváky - 4:3. V poslední třetině se vyznamenal brankář Lukáš Ščurko. Několika důležitými zákroky podržel tým. Ve hře bez brankáře hostujícího celku dokázal střelou přes celé hřiště vstřelit branku Daniel Fokt - 5:3.

1. čtvrtfinále playoff - 1. LIGA MUŽŮ
Florbal Chomutov - Florbal Ústí 5:3 (2:1, 1:1 , 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Štěrba (Fokt), 16. Štěrba (Šarša), 34. Šafařovský (Stibor), 42. Novotný (Šarša), 59. Fokt - 19. Semerád, 21. Pavelka (Kolstrunk), 42. Semerád (Fuchsig).

Nejlepšími hráči utkání: Jakub Štěrba (Florbal Chomutov), Marek Netopilík (Florbal Ústí)

ÚSTÍ SROVNALO krok

Florbalisté Chomutova nenavázali na úvodní utkání v neděli večer. První třetinu vyhráli florbalisté ústeckého klubu jednoznačně 4:0. V 6. minutě překvapivou střelou od mantinelu překonal Lukáše Ščurka Radek Kužel - 0:1. Dvě rychlé branky ve 14. minutě Ústí přidali hostům klid na hokejky. Nejprve se prosadil Jakub Krupica - 0:2, po patnácti sekundách se připomněl divákům Dan Semerád - 0:3. Domácí se snažili změnit nepříznivé skóre, ovšem si vylámali zuby buď na obranu hostů nebo dobře chytajícího Netopilíka.
Rozhozenou obranu Chomutova využili hosté ve 23. minutě. David Stummer našel na středu volného Jakuba Kolstrunka, který neměl problém zavěsit míček do branky - 0:4. První branky se Chomutov dočkal až těsně před polovinou utkání. Standartní situaci využila druhá formace na jejímž konci byl Vojtěch Semerád - 1:4. Do čtyřbrankového vedení dostal Ústí Viktor Kopecký, který využil nahrávku zpoza branky od Kolstrunka - 1:5. Aktivitu Chomutova proměnil v branku Zbyněk Hlaváček ve 39. minutě. Střelou k tyči překonal podruhé večer Netopilíka - 2:5. Ústečtí florbalisté jednoduchou akcí dokázali opět odpovědět. Střelu Kužela od mantinelu tečoval do branky Jakub Koník - 2:6.
Lepší vstup do třetí třetiny mělo opět Ústí. Obrana Chomutova si nepohlídala Jakuba Kolstrunka, který dorazil střelu Kopeckého do poloprázdné branky. Chomutov se nevzdával ani ve třetí třetině a bojoval až do konce utkání. V 59. minutě se postaral o čestnou branku chomutovských Tomáš Novotný - 3:7. Kosmetickou úpravu ve skóre ještě zařídil Josef Novák - 3:8.

2. čtvrtfinále playoff - 1. LIGA MUŽŮ
Florbal Chomutov - Florbal Ústí 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 29. Semerád (Šafařovský), 39. Hlaváček (Semerád), 59. Novotný (Šarša) - 6. Kužel (Sattler), 14. Krupica (Čuda), 14. Semerád (Fuchsig), 23. Kolstrunk (Stummer), 29, Kopecký (Kolstrunk), 39. Koník (Kužel), 41. Kolstrunk (Kopecký), 60. Novák (Janata).

Nejlepšími hráči utkání: Zbyněk Hlaváček (Florbal Chomutov), Marek Netopilík (Florbal Ústí)