Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 13. KOLO | Florbal Chomutov vs. Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn | 12:6 | ONLINE
30.04.2007 | Redakce

Co nového přinesl ročník 2006/2007?

Co nového přinesl ročník 2006/2007?
C H O M U T O V - Je léto 2006 a zdá se, že nás čeká další „standartní“ sezóna, jakých už v minulosti bylo několik. Naše výchozí pozice se nejevila vůbec růžově. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že nebudeme mít kde trénovat. Naše termíny tréninků ve Sportovní hale měly být totiž přenechány volejbalistům. Tento problém se nakonec podařilo vyřešit a mohli jsme znovu nastoupit na palubovku. Muži bez letní přípravy a u dorostenců se tato nestkala s valnou odezvou.
Další zásadní záležitostí byla plánovaná spolupráce s Rafany v oblasti mládeže. Znovu se ale ukázalo, že spoléhat se na druhé je velice riskantní a tak se stalo, že nás konkurenční klub tři týdny před začátkem soutěže poslal k vodě a nechtěl pustit své hráče, jak bylo předem dohodnuto. Abychom splnili kvótu maximálně dvou hráčů na hostování, byli jsme nuceni zaplatit požadované, na naše poměry nemalé, finanční odstupné. A tak skončila jakákoliv spolupráce dřív, než vůbec začala. Bylo rozhodnuto, založit vlastní družstvo žáků, které ovšem kvůli pozdnímu termínu už nemohlo být přihlášeno do soutěže ČfBU.

A tak jsme rozjeli sezónu se třemi družstvy: muži, dorostenci a žáky. Naším jediným sponzorem byl opět Dům dětí a mládeže, kterému tímto děkujeme za dlouhotrvající pevnou spolupráci.

Jeden z nejzásadnějších momentů sezóny nastal v prosinci, kdy se rozjela jednání s Kadaní o vzájemném sloučení do jednoho velkého klubu. V té době stál FbC 98 na rozcestí, které mělo rozhodnout o celém jeho budoucím osudu a ze kterého nevedla cesta zpět. Možnosti byly dvě a obě měly své pro a proti. Pokud bychom řekli ANO, znamenalo by to alespoň podle předpokladů větší pohodlí, méně starostí pro trenéry, větší perspektivu pro hráče apod., ale také tréninky v Kadani, mnohem vyšší členské příspěvky a hlavně ve svém důsledku zánik FbC 98. Na druhou stranu NE by přineslo nejistou budoucnost, spoustu práce a velkou odpovědnost, ovšem i nezávislost a možnost plnění vlastních cílů s vlastními lidmi. Plán spolupráce se zprvu jevil velmi lákavě, postupem času v něm však začaly přibývat trhliny. Nakonec bylo tedy rozhodnuto, že jednou pro vždy skončí jakákoliv spolupráce s Kadaní a klub FbC 98 Chomutov se bude ubírat svojí vlastní cestou. Krátce na to skončily i společné tréninky dorostenců.

V tuto chvíli už jsme byli definitivně přesvědčeni, že chceme začít budovat od základů dobře fungující oddíl. Oddíl, který nebude každý rok řešit existenční potíže. Oddíl, který chce koncepčně pracovat s mládeží a který bude svým hráčům schopný nabídnout co možná nejlepší podmínky.

Prvním nezbytným krokem byla změna vedení, jelikož jeho stávající členové neměli dostatek času vzhledem ke svým náročným zaměstnáním. Změna byla vlastně pouze jedna jediná. Dlouholetý předseda oddílu Jirka Tlustý samozřejmě zůstal, pouze se papírově přesunul na post tajemníka. Ve funkci předsedy ho nahradil Martin Bocian. Pokladníkem zůstává Jarda Dorňák. V tomto složení byly učiněny všechny potřebné kroky, aby nové vedení mohlo začít okamžitě pracovat. A první výsledky se pozvolna začínají dostavovat. Už v brzké době by měl klub poprvé ve své historii získat generálního partnera a s ním i potřebnou finanční jistotu. Na rozvoji dalších potencionálních spoluprací se intenzivně pracuje.

V současné době prožívá náš klub zásadní období. Následující dny a týdny ukáží, zda budeme schopni splnit všechny cíle, které jsme si předsevzali. Zdá se, že vše je zatím na dobré cestě. Už nyní je jasné, že dojde k rozšíření mládežnické základny na více než dosavadní jedno mužstvo. Prioritní je zajistit sportovní i finanční chod klubu pro příští sezónu, která bude ještě mnohem důležitější, než ta právě skončená. Věříme, že společnými silami se vše podaří a bude položen základ do dalších let.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři