Chomutovské ženy půjdou do letošního play-off ze třetího místa!

C H O M U T O V - Ženy na domácí půdě válely. V sobotu si poprvé za celou kariéru poradily s Mladou Boleslaví, a to výsledkem 5:2. V neděli ženy jely do Loun, kde se střetly s Českou Lípou, které měly z posledního zápasu co vracet. Tentokrát poslední tým ženy porazily výsledkem 6:3.

Oslabená Boleslav na ženy nestačila!

Ženy se s Mladou Boleslaví střetly již několikrát, ale tentokrát mělo utkání zcela jiný nádech. Hned při úvodním vstupu na palubovku se za Mladou Boleslav představily neznámé hráčky, které přesto chtěly hájit svou neporazitelnost chomutovským týmem. Do zápasu se vstoupilo velice opatrně a na první branku se muselo počkat. První velikou příležitost měla Natálie Janouchová v podobě trestného střílení, které neproměnila. Hned vzápětí šly boleslavské hráčky do vedení 0:1. To ale nevydrželo déle jak 20 vteřin, kdy pak ze strany Chomutova došlo ke srovnání. Po tomto gólu naše ženy přidaly i druhý a šly do vedení 2:1. Své vedení chomutovský ženský tým už jen navyšoval, a nakonec své utkání dovedl do vítězného konce 5:2.

S Lípou ženy nezaváhaly

V počáteční třetině se na první branku nečekalo dlouho, jelikož již ve 4. minutě se prosadila Viktorie Schoberová, která přidala o pět minut později i svou druhou branku. Před koncem třetiny se prosadila i Ševčíková z České Lípy a snížila na 2:1. Ve druhé třetině se hra přelévala od jedné branky ke druhé, ale ke vstřelení branky došlo jen jednou z hokejky Lenky Čihákové. Poslední třetina by se mohla zdát pro Chomutov jako formalita, ale tak tomu nebylo. Byl to stále boj o cenné body. Nakonec chomutovské ženy zvítězily 6:3.