Oficiální web florbalového klubu Chomutov
23.08.2019 | Ondřej Šarša, David Matula, foto: Roman Dušek

Chomutovské ženy míří na Velkou cenu Hradce Králové, přivezou putovní pohár?

Chomutovské ženy míří na Velkou cenu Hradce Králové, přivezou putovní pohár?
C H O M U T O V - Po úspěšném Czech Open míří tým žen na další turnaj, tentokrát se svěřenkyně Jakuba Nováka představí v Hradci Králové. Přípravného turnaje žen a juniorek před novou sezónou se účastní celkem pět družstev. Samotný turnaj startuje v sobotu 24. srpna ráno a ještě tentýž den v odpoledních hodinách bude znám jeho vítěz.

Velká cena Hradce Králové

Na devátém ročníku „Velké ceny Hradce Králové“ o putovní pohár prověří náš tým žen postupně čtyři soupeřky, přičemž se bude jednat o dva týmy žen a dva týmy juniorek. „Jistě půjde o zajímavý turnaj, sám jsem zvědavý na tento mix týmů žen a juniorek,“ přiznává Jakub Novák.

Prvními soupeřkami na turnaji budou juniorky Hradce Králové, které hrají 2. ligu juniorek, následně se chomutovské florbalistky střetnou taktéž s juniorkami TJ Svitavy, které hrají stejnou soutěž jako juniorky IBK HK. V odpoledním bloku turnaje potom přijde na řadu zřejmě nejtěžší soupeř, domácí IBK Hradec Králové hrající taktéž 1. ligu žen. Jako posledními soupeřkami našich florbalistek budou hráčky FBC Příbram hrající 3. ligu žen.

Před pohárovými utkáními, která jsou na programu příští týden, půjde o poslední test. Trenéři ovšem budou v Hradci Králové postrádat hned celou řadu hráček. „Je to škoda, ačkoliv se bude hrát dvakrát 15 minut, chtěli jsme dát prostor více hráčkám. Jednak jsme chtěli, aby se nám ukázaly a za druhé abychom některé holky zbytečně nezatavily před blížícím se pohárem, realita je ale jiná,“ mrzí Nováka.

K třem dlouhodobě zraněným hráčkám přibyly na marodku aktuálně tři další, včetně druhé brankářky, další čtyři svěřenkyně jsou potom na dovolené. „Když nebudu počítat dlouhodobě zraněné holky, které ještě ani nenaskočily do přípravy, tak nám v Hradci bude chybět asi 8 hráček. Pojedeme tedy v poslepované sestavě, kdy s námi pojedou i tři, čtyři dorostenky,“ vypočítává hlavní lodivod.

Týmu bude s největší pravděpodobností chybět také opora týmu a asistent kapitána Lenka Čiháková. „Léňa má zdravotní problémy, jsme spolu domluveni. Prioritou je pro nás její zdraví, a pokud bude připravená, potom ji chceme hlavně pro pohárová utkání.“ Dokáží i v improvizované sestavě ženy navázat na úspěch na Czech Open a z Hradce Králové si třeba i odvést putovní pohár pro vítězky turnaje? „I když jedeme v kombinované sestavě, věřím, že předvedeme dobré výkony a navážeme na předchozí zápasy,“ uzavírá před turnajem Jakub Novák.

Program turnaje:

09:00 IBK HK A - IBK HK jun
09:50 FBC Příbram - TJ Svitavy
10:40 IBK HK jun - Florbal Chomutov
11:30 IBK HK A - FBC Příbram
12:20 Florbal Chomutov - TJ Svitavy
13:10 IBK HK jun - FBC Příbram
14:00 IBK HK A - Florbal Chomutov
14:50 IBK HK jun - TJ Svitavy
15:40 FBC Příbram - Florbal Chomutov
16:30 IBK HK A - TJ Svitavy

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři