14.10.2019 | Ondřej Šarša, foto: Kanonýři Kladno

Chomutov míří ke Kanonýrům! Dokáže uspět před zraky kladenských školáků?

C H O M U T O V - Druhá nejvyšší tuzemská liga mužů nabídne první letošní školní utkání. Florbalisté Chomutova se pokusí o prodloužení vítězné šňůry přímo před zraky školáků. Ve středu dopoledne budou bojovat před bouřlivou atmosférou o důležité body s kladenskými Kanonýry. Navíc se bude jednat o souboj druhého se čtvrtým týmem první ligy mužů. Duel věnovaný školákům začíná 16. října od 10:00 v SH SAMK Kladno.

Poslední školní utkání Chomutova

Chomutovští florbalisté už jednou zažili atmosféru školního utkání. V sezóně 2017/2018 sehráli tento speciální duel v karlovarské hale, kde vyzvali tamní Hurikány. Při premiéře nedokázali domácí tým zastavit a po třetinách 3:2, 4:0 a 3:3 prohráli 15. kolo ještě tehdy v Národní lize.

Sezóna 2017/18 - 15. kolo: FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 10:5 (3:2, 4:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 4. Novotný (Jaroš), 5. Macek (Šnajdr), 17. Klápa (Pruner), 22. Zouzal (Zeman), 27. Jaroš (Novotný), 32. Vavro (Brož), 38. Jaroš (Vavro), 43. Zouzal (Zeman), 48. Klápa (Pruner), 51. Pruner (Zouzal) - 8. Fiala (Štěrba), 16. Šafařovský (Semerád), 54. Šarša (Pastor), 56. Kučera (Pavelka), 60. Kopp (Šafařovský). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 3:2 + navíc Štěrba (CHM) 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 671. Střely na branku: 48:46. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 10:2, 10:5.

Statistiky z minulé sezóny

V loňské sezóně si oba týmy uhájili domácí tvrz. V odloženém 10. kole se florbalisté Chomutova dostali do nadějného náskoku, ovšem ve dvou zbývajících třetinách našli kladenští hráči odpověď a porazili chomutovský celek 10:5 v BIOS hale. Diváci mají určitě ještě v paměti odvetné utkání, kterou rozhodl tři sekundy před koncem chomutovský Tomáš Novotný. Chomutov vyhrál na domácí palubovce těsně 9:8.

7. kolo: Kanonýři Kladno - Florbal Chomutov 10:5 (0:2, 4:1, 6:2)
Branky a nahrávky: 26. Přívara (Sachr), 30. Pecha (Teslík), 32. Černý, 36. Nushart (Přívara), 44. Sachr (Pertlík), 44. Kalina (Riebauer), 48. Pfaur, 49. Tyl (Riebauer), 59. Černý (TS), 60. Tyl (Mayer) - 10. Stibor (Semerád), 12. Halej (Štěrba J.), 27. Stibor (Šafařovský), 45. Semerád (Stibor), 56. Semerád (Šafařovský) . Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3, 6:4, 8:4, 8:5, 10:5.

23. kolo: Florbal Chomutov - Kanonýři Kladno 9:8 (1:1, 3:5, 5:2)
Branky a nahrávky: 16. Melíšek (Semerád), 27. Giptner (Jäschke), 29. Jäschke (Kopp), 32. Melíšek (Semerád), 46. Novotný (Semerád), 48. Štěrba (Šarša), 52. Kellermann (Halej), 59. Bejček (Novotný), 60. Novotný (Šarša) - 15. Mayer (Richtr), 21. Pecha (Teslík), 25. Riebauer (Tyl), 30. Teslík (Černý), 32. Stůj (Sachr), 36. Kalina (Louvar), 50. Tyl (Riebauer), 50. Mayer (Louvar). Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 209. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 6:6, 6:8, 9:8.

Radost chomutovských hráčů z branky tři vteřiny před koncem třetí třetiny

Změny v kádru Kanonýrů

Už před letošním přípravným utkáním jsme informovali v článku zde o změnách v kladenském týmu. Během července a srpna ještě středočeský klub oznámil příchod Tomáše Svačinky a Lukáše Netrefy. Oba se zkušenostmi ze Superligy. Nově působí v kádru Kanonýrů další švédský hráč Sebastian Andersson, ruští útočníci Alexandr Trofimov a Sergej Grebenšikov. Vyřízené střídavé starty z Tatranu Střešovic má dvacetiletý Marek Pixa.

Nové tváře kladenských Kanonýrů - Marek Pixa (vlevo), Sebastian Andersson (vpravo)

SOUBOJ DRUHÉHO SE ČTVRTÝM

Chomutovský tým se po výhře v posledním kole proti Petrovicím posunul na druhé místo, za zatím stoprocentní Karlovy Vary. Kladenští Kanonýři vybojovali na půdě nováčka Sokol Brno I EMKOCase Gullivers výhru v prodloužení. Svěřenci Jana Pazdery prohráli pouze zatím jednou, stejně jako Chomutov. Se čtrnácti body jim patří čtvrté místo první ligy mužů.