Oficiální web florbalového klubu Chomutov
17.06.2021 | Jan Thöma

Chomutov hostil další stáž. Inspiraci zde tentokrát čerpali trenéři z Plzně

Chomutov hostil další stáž. Inspiraci zde tentokrát čerpali trenéři z Plzně
C H O M U T O V - V rámci stáže k nám zavítala čtveřice hostů z FBŠ Slavia Plzeň. Společně jsme řešili témata, která prostupují celou organizací. Například spolupráce s partnery, náborové akce, kondici v klubu či sportovní fungování mládežnických kategorií.

Čtyřčlenná návštěva byla složena z Adama Tkadlece (manažera klubu), Jakuba Šimka (šéftrenéra ženské složky), Anny Bejčkové (trenérky starších, mladších žákyň a elévek) a Františka Jíry (kondičního trenéra). Po skončení progamu jsme se zeptali manažera FBŠ Slavie Plzeň, proč si vybral pro stáž právě Florbal Chomutov.

„Na stáž do Chomutova jsme chtěli vyrazit již delší dobu. Obecně se nám práce v tomto klubu líbí a myslíme si, že se snažíme spoustu věcí dělat podobným způsobem, takže inspirace se určitě hodila. Covidová doba nám vše trochu posunula a jsem moc rád, že jsme měli nyní možnost stáž plnohodnotně absolvovat," prozradil Adam Tkadlec, jehož nový kolega Jakub Šimek dříve v našem klubu působil na pozici hlavního trenéra A-týmu. „Kuba má s Chomutovem úzký vztah. Celou stáž domluvil a zajistil, skvělá práce. Známe se ale z dřívějška i s Martinem Bocianem nebo Petrem Lincem, takže jsme utužili naše vztahy a třeba z toho pro klub do budoucna bude něco více 🙂

Slavia má v současné době registrováno dvacet mužstev, které čítají bezmála 600 členů. Díky těmto číslům jsou největším florbalovým klubem v západních Čechách. Velikostně se tedy jedná jen o trochu menší klub než Florbal Chomutov.

Z mé pozice manažera klubu hodnotím stáž nadstandardně, protože mám za sebou již několik podobných návštěv a troufnu si tvrdit, že tato pro nás byla zatím nejpřínosnější. Jako veliké plus vidím, že se stáže zúčastnili dva trenéři, kteří na podobné akci nikdy nebyli, Anna Bejčková a František Jíra. Vidět, jak se dělají věci v jiném klubu a navíc tak kvalitně, jako v Chomutově, pro ně muselo být ohromně motivující."

Společně jsme řešili oblasti pronikající do organizační, marketingové i sportovní složky klubu. Například spolupráci s partnery, náborové akce, kondiční tréninky či fungování mládežnických kategorií.

„Za mě je velikou výhodou, že s Chomutovem vyznáváme společné hodnoty a celá stáž byla v naprosto přátelské atmosféře. Nejvíce poznatků jsme si odnesli z oblasti kondiční přípravy, zejména co se týče periodizace a plánování kondičního tréninku, bez kterého si dnešní florbal nelze představit. Kondiční přípravu je potřeba vnímat metodicky stejně, jako tu florbalovou, tedy postupně a musí mít na sebe po jednotlivých kategoriích přesnou návaznost. Na tom určitě budeme postupně v klubu pracovat," přiblížil největší přínos stáže manažer plzeňské Slavie a zakončil rozhovor poděkováním. „Ještě jednou bych rád poděkoval všem klukům z Chomutova za obrovskou vstřícnost, sdílení a za jejich fantastickou práci, která je pro spoustu klubů v republice motivací a inspirací."

Za Florbal Chomutov se stáže účastnili předseda klubu Martin Bocian, sportovní manažer Martin Hýsek, šéftrenér mládeže Petr Linc, manažer rozvoje Lukáš Pekárek, hlavní kondiční trenér Daniel Pokorný a metodik mládeže Petr Neumaier.

Žádost o stáž nás velice potěšila. Hlavně z důvodu, že si nás vybrala Slavia z vlastní iniciativy, což je asi nejlepší hodnocení naší práce. O to víc jsme radši, že se jednalo zrovna o FBŠ Slavia Plzeň, protože bylo vidět, že sem nejedou z povinnosti, ale že přijeli naslouchat a měnit své zvyky. Zároveň oni pro nás jsou velkou inspirací, už jenom z toho důvodu, jak jsou lační a zvídavý po nových informací," neskrýval nadšení Martin Hýsek a dodal. „V průběhu stáže panovala velmi přátelská atmosféra. Budeme se těšit na případnou další spolupráci a jsme moc rádi, že zrovna Florbal Chomutov je zrovna jeden z klubů, který může měnit české florbalové prostředí k lepšímu."

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři