Oficiální web florbalového klubu Chomutov
POHÁR ČESKÉHO FLORBALU MUŽŮ - 1. utkání | DDQ Florbal Chomutov vs. FbŠ Bohemians | 4:6 | ONLINE
03.02.2018 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš (fotokapus.cz)

Češi v prvním duelu podlehli Švýcarsku 4:6. Možnost odvety mají už dnes!

Češi v prvním duelu podlehli Švýcarsku 4:6. Možnost odvety mají už dnes!
C H O M U T O V - První ze tří mezistátních přípravných zápasů mezi juniorskými reprezentacemi Česka a Švýcarska se odehrál v pátek v podvečer v Městské sportovní hale v Chomutově. Úspěšnější byli hráči ze země helvétského kříže, kteří po většinu utkání tahali za delší konec a nakonec zvítězili 6:4. Možnost k odvetě mají Češi již v sobotu od 16:30.
Dlouho očekávaný okamžik odstartoval v pátek 2. února v 17 hodin. Přesně v tento čas odstartovalo utkání Česko - Švýcarsko, které bylo po čtrnácti letech prvním mezinárodním florbalovým zápasem, který se uskutečnil v Chomutově. Do Městské sportovní haly si našly cestu téměř tři stovky diváků, kteří viděli zpočátku opatrný, nakonec však dramatický zápas a celkem deset branek.

Čeští mladíci drželi se soupeřem krok zhruba do poloviny utkání. Poté Švýcarsko třemi brankami získalo rozhodující náskok, který si udrželo až do závěrečné sirény. A to i přes závěrečný nápor domácích, kteří v jednu chvíli měli možnost početní výhody šesti proti čtyřem. Soupeř dvakrát nastřelil tyčku prázdné branky a i díky tomu měli poslední slovo svěřenci trenérů Jakoubka a Berky. V čase 59:59 upravili na konečných 4:6.

Odveta je na programu již v sobotu 3. února od 16:30 a rozhodně byste si ji neměli nechat ujít. Český tým bude totiž rozhodně chtít soupeři vrátit porážku i s úroky.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři