02.12.2022 | redakce KS, foto: Jan Tůma

Bitvu o sever ovládlo Ústí! V derby padlo patnáct branek!

V neděli 27. listopadu sledovala velmi slušně zaplněná sportovní hala v Ústí druhé letošní severočeské derby! Chomutovu se v letošní sezoně daří více na půdě soupeřů, a tak se čekalo vyrovnané utkání.

Zápas začal v prvních minutách opatrnou hrou z obou stran, kdy se oba týmy především snažily držet míček a udávat tempo zápasu. Úvodní minuty více vycházely Chomutovu, Ústí hrozilo z rychlých brejků. První branka utkání padla až ve 12. minutě. Štěrba našel na středu volného Tomáše Novotného a ten střelou z první překonal ex-chomutovského Štěpánka - 0:1. Na odpověď se nečekalo dlouho! Horn v osobním souboji přetlačil Martina a se zakončením neměl žádný problém - 1:1. Ústí získalo po první brance pevnější půdu pod nohama a v 16. minutě za to bylo odměněno brankou D. Semeráda - 1:2. V poslední minutě úvodní části měl Chomutov velkou smůlu, když si Halej srazil do vlastní branky lob přes celé hřiště - 1:3.

I druhou třetinu začalo lépe Ústí. Fuchsig obral na půli Novotného a jeho střela propadla až za záda Chabra - 1:4. Odpověď hostů si vzal na starost Štěrba, když střelou k tyči zužitkoval přesilovou hru - 2:4. Pátá branka Ústí padla ve 28. minutě, D. Semerád vystřelil od mantinelu a jeho střela skončila pod horní tyčkou Chabra - 2:5. Do konce druhé třetiny měl Chomutov ještě několik zajímavých přečíslení, bohužel žádné z nich neskončilo kontaktní brankou, a tak šlo do šaten spokojenější Ústí s vedením 5:2.

Ve třetí třetině čekala na diváky ofenzivní podívaná. V rozmezí 46. a 57. minuty padlo 8 branek! Nejprve se po pěkné kombinaci domácích prosadil Pšenička a zvýšil na 6:2. Za minutu zvýšil vedení přesnou střelou Horn a dominantní pasáž Ústí zakončil po rychlém brejku Trčka - 8:2. Když se v 51. minutě trefil střelou ze vzduchu z bezprostřední blízkosti Pšenička, vypadalo to už s Chomutovem opravdu zle. Následující minuty sehráli hosté asi nejpovedenější pasáž v zápase. Skuhrovec využil chyby v obraně Ústí a přiťukl Štěrbovi do prázdné branky - 9:3. Za nedlouho se prosadil Petr Linc rychlým manévrem zpoza branky - 9:4! V 55. minutě uzavřel střelecký účet Florbalu Ústí v utkání Vojtěch Semerád a zkompletoval nepopulární desítku. Poslední slovo v utkání měl Chomutov. Ondřej Halej vystihl rozehrávku domácích a střelou k tyči uzavřel skóre utkání na 10:5 pro Ústí.