Oficiální web florbalového klubu Chomutov
30.04.2019 | Redakce

Benefiční akce Daruj život ve Spořicích! Florbal Chomutov bude součástí

Benefiční akce Daruj život ve Spořicích! Florbal Chomutov bude součástí
Chomutovský florbalový klub bude opět pomáhat! V sobotu 4. května se koná ve Spořicích benefiční akce Daruj život zaměřená na pomoc dětem a dospělým, kteří bojují s leukemií či jiným zhoubným onemocněním. Pomoct můžete i vy! Veškerý výtěžek z akce bude použit na pomoc těmto nemocným na nákup elektroniky do FN Motol a také pro Český registr dárců krvetvorných buněk dřeně. Akce se zúčastní mimo jiné hráči mužského „A“ týmu.

Přijďte a darujte život!

V sobotu od 12:00 do 18:00 se můžete zastavit ve Spořicích v Penzionu pro seniory, kde pouhým vyplněním formuláře a odebráním vzorku krve se můžete stát dárcem kostní dřeně. Co musíte splňovat, abyste se stali dárcem?

Věk od 18 do 40 let věku
Ochota pomoc jakémukoli pacientovi nejen z ČR, ale i ze zahraničí
Hmotnost více než 50 kg
Výborný zdravotní stav (žádné vážné onemocnění – ani v minulosti)
Bez trvalé medikace a léčky (vyjímkou je antikoncepce)
Ochota podstoupit odběry krve a případná další vyšetření
Ochota věnovat svůj čas a pohodlí
Veřejné zdravotní pojištění platné v ČR

Se zákeřnou nemocí bojuje i Vladimír Čimper z Jirkova, kterému diagnostikovali leukémii. Rozhovor s jeho sestrou Kristýnou Kučerovou najdete na Chomutovském deníku zde.

Benefiční festival Daruj Život

S hlavním bodem programu, náborem dárců kostní dřeně, bude spojený Benefiční festival, který začíná od 14:00 v areálu Koupaliště ve Spořicích. Vstupné bude dobrovolné, minimálně však 100 Kč. Děti do 15 let vstup zdarma. Veškerý výtěžek z akce bude použit na pomoc těmto nemocným na nákup elektroniky do FN Motol a také pro Český registr dárců krvetvorných buněk.

Významní partneři

Generální partner mužů

Hlavní partneři