Oficiální web florbalového klubu Chomutov
10.03.2020 | Tisková zpráva

AKTUALIZOVÁNO: V Česku platí nouzový stav! Český florbal ruší všechny soutěže

AKTUALIZOVÁNO: V Česku platí nouzový stav! Český florbal ruší všechny soutěže
C H O M U T O V - Od úterý 10. března od 18:00 platí v celé republice mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které po jednání Bezpečnostní rady státu zavřelo školy a zakázalo mimo jiné konání veškerých sportovních akcí s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob. Tato opatření se přímo dotýkají také činnosti klubu Florbal Chomutov. Klub proto informuje své členy, fanoušky a partnery prostřednictvím následujícího článku, kde jsou obsaženy všechny nejdůležitější informace.
Aktualizováno 12.3.2020 v 15:00

Vláda vyhlásila na 30 dní nouzový stav

‼️AKTUÁLNĚ‼️
Vláda ČR vyhlásila od čtvrtečních 14 hodin v České republice nouzový stav. Opatření bude platit po dobu 30 dní.

⚠️ V reakci na tyto nové události ruší Florbal Chomutov s okamžitou platností všechny své tréninky a týmové akce.

⚠️ Město Chomutov od dnešní 14. hodiny zavírá všechna svá sportoviště.

⚠️ Český florbal s okamžitou platností ruší zápasy a turnaje ve všech regionech a soutěžích, včetně celostátních. Dopadem na soutěže se bude zabývat Výkonný výbor Českého florbalu.

Čekáme na bližší informace.
AKTUALIZOVÁNO 11.3.2020

AKTUÁLNĚ - OD 12.3. RUŠÍME TRÉNINKY DĚTSKÝCH KATEGORIÍ‼️

Vážení rodiče, doplňujeme včerejší zprávu klubu o aktuální informaci:

Přestože nařízení Bezpečnostní rady státu umožňuje konání akcí s účastí do 100 osob, rozhodli jsme se s platností od čtvrtka 12. března zrušit všechny tréninky kategorií starší žáci, starší žákyně, mladší žáci, mladší žákyně, elévové, elévky, přípravka a minipřípravka, a to až do odvolání!

Při nejlepší snaze nemůžeme s ohledem na prolínání tréninků jednotlivých kategorií a střídání v Městské sportovní hale s dalšími sporty s jistotou zaručit dodržení výše uvedeného omezení. Hranici 100 osob navíc vnímáme jen jako symbolickou, riziko přenosu viru existuje i při menším počtu osob. S ohledem na zákaz návštěvy škol a také s ohledem na dočasné zrušení soutěží těchto kategorií jsme se preventivně rozhodli zamezit také dalšímu organizovanému potkávání větších skupin dětí v rámci našich tréninků. Toto omezení platí až do odvolání. 

Prosíme všechny členy, aby v tomto přechodném období pozorně sledovali kalendář tréninků v členské sekci!

Děkujeme všem členům za pochopení a vstřícný přístup!

Ing. Martin Bocian, předseda klubu


Zpráva ze dne 10.3.2020

Bezpečnostní rada státu v souvislosti s šířením epidemie COVID-19 rozhodla s platností od úterý 10. 3. 2020 18:00 hod. o zákazu konání veškerých kulturních i sportovních akcí s účastí více než 100 osob. (více ZDE)

V souvislosti s tím vydal své oficiální stanovisko také Český florbal (ZDE).

Výše uvedené nařízení se přímo dotýká také činnosti klubu Florbal Chomutov. Prosíme tedy o pozorné přečtení následujících instrukcí.

Zápasy, turnaje a sportovní akce

Domácí čtvrtfinálové zápasy A týmu v 1. lize mužů o víkendu 14. a 15. březnu se odehrají bez diváků. Pořadatel utkání je povinen zajistit, aby v hrací hale nebylo současně přítomno více než 100 osob. V rámci nařízení Bezpečnostní rady státu (BRS) se do počtu 100 osob započítávají všechny přítomné osoby v hale - tedy včetně hráčů a členů obou týmů, pořadatelů a dalších osob. Utkání budou hrána bez diváků. Pro fanoušky budou zajišťovány internetové videopřenosy (dle úrovně soutěží), takže utkání budou moci sledovat na kanálech Českého florbalu.

Regionální sekretariát Ústecko - Liberecké florbalové unie ruší všechny mládežnické turnaje organizované Českým florbalem do úrovně starších žáků prozatím až do 22. března. Důvodem je především fakt, že spousta turnajů se koná ve školních tělocvičnách a halách, které jsou uzavřeny. Pokud tato lhůta bude konečná, mohly by se alespoň některé turnaje odehrát v náhradním termínu. Pokud by se lhůta prodloužila, budou s největší pravděpodobností turnaje zrušeny bez náhrady.

Turnaje kategorií dorostenci, dorostenky, junioři, muži a ženy zůstávají v platnosti, ovšem pořadatel je povinen zajistit, aby počet osob přítomných v hale (včetně hráčů a pořadatelů) nepřekročil 100. Za počet osob v hale je zodpovědný pořadatel akce, proto v tomto ohledu prosíme všechny hráče, diváky i rodiče o spolupráci a vstřícný přístup tak, aby turnaj či zápas nemusel být zrušen.

Tréninky v halách probíhají v omezeném režimu

Všechny tréninky klubu Florbal Chomutov v Městské SH Chomutov, SH Březenecká Chomutov a SH Spořice zůstávají beze změny, budou však podléhat přísnějšímu režimu. Až do odvolání budou ve všech halách uzavřeny tribuny, a to jak pro účely tréninků, tak i na utkání a turnaje. Haly budou přístupné pouze sportovcům. Platí přísný zákaz vstupu rodičům, divákům či náhodným kolemjdoucím tak, aby počet přítomných ve sportovní hale nepřekročil 100.

K omezenému provozu haly a dalších sportovišť se ve středu 11. 3. od 10:00 mimořádně sejdou zástupci všech sportovních organizací.

Zrušeny jsou tréninky na školách

Po dobu platnosti mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR o zákazu osobní přítomnosti žáků na školách jsou zrušeny všechny kroužky a tréninky klubu Florbal Chomutov ve školních halách a tělocvičnách, včetně kroužků na partnerských školách. Až do odvolání jsou tedy zrušeny všechny tréninky na Gymnáziu Chomutov a ZŠ Studentská Jirkov. Doporučujeme sledovat stránky jednotlivých škol nebo kanály klubu.

Významní partneři

Generální partner mužů

Hlavní partneři