Oficiální web florbalového klubu Chomutov
04.10.2017 | Redakce, foto: Florbal Ústí

"A" tým posiluje z Ústí nad Labem! Na střídavé starty přichází pětice mladíků

C H O M U T O V - Krátce po startu první ligy doplňují chomutovští florbalisté svůj kádr. Již minulý týden mohli diváci zaznamenat nového muže v obranných řadách. Je jím Adam Smetana, pětadvacetiletý zadák se zkušenostmi ze Superligy, kterého Severočeši získali na přestup z pražské Sparty. Před nedělním utkáním na hřišti Black Angels pak Chomutov zapíše na soupisku dalších pět jmen.

Dravé mládí z Ústí nad Labem!

Superligový klub Florbal Ústí a prvoligový Florbal Chomutov se dohodli na oboustranné spolupráci. V jejím rámci přichází pětice talentovaných mladíků, kteří se perou o svoji šanci v nejvyšší soutěži. „Věříme, že z této spolupráce budou těžit obě strany. Kluci u nás dostanou prostor, aby dozráli do superligové úrovně a věříme, že jejich herní přínos nám pomůže vyrovnat kádr a dosahovat lepších výsledků,“ komentuje dohodu šéftrenér Chomutova Martin Bocian.

Již od nedělního utkání v Praze proti Black Angels, tak mohou v dresu Chomutova nastoupit brankář Marek Netopilík (19 let), obránci Vít Pavelka (20 let) a Vojtěch Semerád (19 let) a útočníci Vladimír Štorek (20 let) s Jiřím Šafařovským (19 let).

Nejedná se přitom o neznámá jména. Všichni hráči byli součástí postupového týmu Florbal Ústí do nejvyšší soutěže. Navíc vcelku dobře znají podstatnou část chomutovského kádru, včetně trenéra. „Patří do stejné generace, jako většina našeho týmu. Navíc v minulosti už spoluhráči byli, a to v dresu krajských mládežnických reprezentací, kde jsme se vzájemně potkávali několik let. Proto vím, že budou přínos nejen herně, ale i lidsky. V tomto směru to není krok do neznáma,“ doplňuje Bocian.

Podle něj se rozhodně nejedná o ústupek z cíle klubu, sázet především na vlastní odchovance a hráče se vztahem ke klubu. „Florbal Ústí je velmi dobře fungující klub s nastavenými hodnotami. Jejich filozofie je mi velmi blízká. Vím, že kluci budou přínosem a věřím, že také my jim dočasně pomůžeme v jejich kariéře.“

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři