31.01.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Předposlední venkovní utkání v základní části! Chomutov vyrazí do Rožnova

C H O M U T O V - Poslední čtyři mistrovská utkání zbývají do konce základní části. V tom nejbližším vyrazí florbalisté Chomutova pod vrcholky Beskyd, konkrétně do Rožnova pod Radhoštěm. Moravský celek se sršní ve znaku se při návratu do druhé nejvyšší ligy nejspíše nevyhne bojům o setrvání, neboť se nachází na předposledním místě. První vzájemné utkání skončilo vysokým vítězstvím Chomutova. Jak dopadne odveta? Duel 23. kola začíná v sobotu 1. února 2020 od 18:00 v SH SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm.

Poslední vzájemné utkání

Na říjnové vzájemné utkání s rožnovským celkem budou chomutovští florbalisté rádi vzpomínat. Při nejvyšším historickém vítězstvím v první lize deklasovali sršně z Rožnova. O výhře rozhodla už první třetina, ve které nasázeli hráči HEROSu soupeři sedm branek. Útočníci Jakub Štěrba a Tadeáš Melíšek si v utkání připsali šest bodů. Ke třem přesným trefám přidali stejný počet asistencí.

11. kolo: HEROS Florbal Chomutov - 1. FBK Rožnov p/R 19:3
Branky: 5. Jakub Štěrba, 7. Petr Linc, 8. Tomáš Novotný, 9. Ondřej Kopp, 9. Petr Linc, 11. Tadeáš Melíšek, 15. Daniel Kučera, 24. Tadeáš Melíšek, 24. Daniel Grener, 35. Tadeáš Melíšek, 38. Ondřej Šarša, 40. Daniel Kučera, 43. Jakub Štěrba, 47. Jiří Šafařovský, 50. Daniel Kučera, 52. Tomáš Salaďak, 56. Tomáš Novotný, 58. Jakub Štěrba, 60. Petr Linc - 28. Jakub Zdražil, 54. Ondřej Smékal, 60. Vladislav Kittel; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 0:3; využití: 2:0; diváků: 320; zásahy brankářů: Jan Štěpánek 6 - Vlastimil Camfrla 18, Jakub Jasný 8; po třetinách: 7:0, 5:1, 7:2;

Radost chomutovských florbalistů po vysoké výhře

Chomutov porazil podruhé Kladno

Do Rožnova se vydají Chomutovští posilněni o důležité vítězství v posledním kole. Na domácí palubovce porazili podruhé v sezóně kladenské florbalisty. Před zraky 238 diváků předvedli skvělý obrat, který nastartovali ve druhé třetině. Po vítězství nad Kanonýry se vrátili zpět do boje o třetí příčku před začátkem vyřazovacích bojů.

22. kolo: HEROS Florbal Chomutov - Kanonýři Kladno 6:4
Branky: 25. Petr Linc, 28. Tomáš Novotný, 30. Adam Stibor, 34. Tomáš Novotný, 52. Ondřej Halej, 60. Erich Kellermann - 11. Vojtěch Pfaur, 16. Vojtěch Teslík, 39. Jan Louvar, 52. Jan Louvar; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 238; zásahy brankářů: Jan Vlček 13 - Radek Kulhan 20; po třetinách: 0:2, 4:1, 2:1

Vítězná branka chomutovského útočníka Ondřeje Haleje

Poslední utkání Rožnova

Rožnovští florbalisté vyjížděli v posledním kole do Jaroměře, kde chtěli ukončit čtyřzápasovou šňůru proher. Třikrát v utkání se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale na vítězství to proti Sokolům nestačilo. Z jaroměřské haly se tak vraceli hráči Rožnova bez zisku bodů.

22. kolo: TJ Sokol Jaroměř - 1. FBK Rožnov p/R 5:3
Branky: 15. Jakub Kopecký, 23. Jakub Kopecký, 34. Daniel Škeřík, 40. Daniel Škeřík, 53. Daniel Škeřík - 27. Petr Burýšek, 38. Stanislav Barabáš, 42. Patrik Hegar; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 158; zásahy brankářů: Jiří Veinfurter 1, Šimon Špaček 22 - Zdeněk Raška 27; po třetinách: 1:0, 3:2, 1:1