03.01.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Zpět do akce! Chomutov se střetne na úvod nového roku s Gullivers Brno

C H O M U T O V - Vánoční pauza je u konce. První liga mužů na začátku roku 2020 pokračuje devatenáctým kolem a florbalisté Chomutova se střetnou s desátým celkem - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. V probíhající sezóně svěřenci Martina Bociana vyhráli na hřišti soupeře čtyři z devíti duelů. Vylepší tuto statistiku a vstoupí úspěšně do nového roku? Utkání začíná v sobotu 4. ledna od 18:30 v VUT CESA Brno 1.

Výhra ve vánočním utkání

Tři dny před Štědrým dnem se chomutovští florbalisté rozloučili s rokem 2019 domácím utkáním s Petrovicemi. Dvě stě třicet diváků v Městské sportovní hale Chomutov vidělo vítězství domácích, kteří porazili poslední celek první ligy mužů v poměru 8:5. Nejlepší hráčem utkání ze strany severočechů byl zvolen Tomáš Novotný, který v duelu zaznamenal hattrick. Chomutovský tým drží po osmnácti kolech čtvrtou pozici, na kterou si brousí zuby rival z Ústí nad Labem, který ztrácí na hráče HEROSu dva body.

18. kolo: HEROS Florbal Chomutov - Z.F.K. AQM Petrovice 8:5
Branky: 3. Tomáš Novotný, 7. Ondřej Halej, 14. Tomáš Novotný, 27. Patrik Šredl, 36. Petr Linc, 49. Tomáš Novotný, 50. Petr Linc, 60. Jakub Štěrba - 11. Petr Horák, 15. Petr Horák, 22. Jakub Nota, 25. Dominik Chvastek, 56. Lukáš Homola; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 230; zásahy brankářů: Karel Šantora 15 - Ondřej Kolajta 20; po třetinách: 3:2, 2:2, 3:1;

GULLIVERS PADLI NA PŮDĚ KLADNA

Brněnský tým se vydal v posledním kole do středočeského Kladna. Sobotní duel rozehráli lépe Sokolové, kteří od 10. minuty vedli 1:0. Do přestávky ještě domácí smazali jednobrankové manko. Druhou a třetí třetinu Kanonýři jasně ovládli a v osmnáctém kole porazili 10:5 Gullivers Brno, kteří si tak připsali třetí porážku v řadě.

18. kolo: Kanonýři Kladno - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 10:3
Branky: 20. Jan Louvar, 22. Ľuboš Šefčík, 23. Jan Louvar, 34. Vojtěch Teslík, 39. Marek Pixa, 53. Ondřej Riebauer, 57. Vojtěch Pfaur, 59. Ondřej Riebauer, 59. Matěj Stůj, 60. Vojtěch Pfaur - 11. Martin Ulman, 33. Michal Házy, 53. Václav Černoch; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 256; zásahy brankářů: Ondřej Lupoměch 13 - Matyáš Krupa 28; po třetinách: 1:1, 4:1, 5:1;

Poslední vzájemný duel

První historicky vzájemné klání vyhráli florbalisté Chomutova. V sedmém kole se proti nováčkovi z Brna pořádně nadřeli. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 4:4. Ve třetí periodě ale hráči HEROSu přepnuli na vyšší stupeň a sedmi brankami rozhodli duel.

7. kolo: HEROS Florbal Chomutov - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 11:5
Branky: 19. Petr Pastor, 21. Jakub Štěrba, 35. Ondřej Šarša, 40. Tadeáš Melíšek, 44. Tadeáš Melíšek, 45. Petr Pastor, 46. Zbyněk Hlaváček, 48. Tomáš Novotný, 53. Jiří Šafařovský, 55. Ondřej Halej, 60. Petr Pastor - 1. Václav Černoch, 5. Michal Házy, 33. Václav Černoch, 34. Michal Házy, 49. Michal Házy; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 267; zásahy brankářů: Karel Šantora 14 - Matyáš Krupa 21; po třetinách: 1:2, 3:2, 7:1;