22.11.2019 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Víkendový trip: Chomutov míří na dvě venkovní utkání do Znojma a Havířova

C H O M U T O V - Přes tisíc kilometrů, odjezd v sobotu kolem poledne, návrat v pondělních ranních hodinách. Florbalisté Chomutova se připravují na následující víkend, ve kterém míří na dvě venkovní utkání. V sobotu se poprvé v historii představí ve Znojmě, o den později se přesunou do moravskoslezského Havířova, kde zahájí druhou polovinu základní části v předehrávce patnáctého kola.

Poslední utkání Chomutova

V sobotu 16. listopadu zajížděli svěřenci Martina Bociana na palubovku krajského rivalu z Ústí nad Labem. V úvodních dvaceti minutách i přes nabídnutou pětiminutovou přesilovou hru se Chomutovští trefili pouze jednou zásluhou útočníka Jakuba Štěrby, který snižoval na 2:1. Od druhé třetiny se prosazovali pouze domácí, když se konečné skóre zastavilo na devíti brankách. Chomutov zaznamenal druhou venkovní porážku v řadě.

12. kolo: Florbal Ústí - HEROS Florbal Chomutov 9:1
Branky: 6. Vít Pavelka, 13. Martin Fuchsig, 29. Martin Fuchsig, 30. Dan Semerád, 46. Tomáš Sattler, 52. Ondřej Kawulok, 52. Radim Kühnel, 55. David Stummer, 55. Ondřej Kawulok - 16. Jakub Štěrba; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 2 + Dominik Beneš (UST) 5:0; využití: 0:1; diváků: 254; zásahy brankářů: Marek Netopilík 25 - Karel Šantora 28; po třetinách: 2:1, 2:0, 5:0;

První letošní derby skončilo vysokou porážkou Chomutova

Poslední utkání Znojma

O minulém víkendu se znojemští florbalisté vydali do Kladna, kde se dlouho rvali o důležité body. V 55. minutě vykřesal naději Pavel Palát svojí desátou brankou v sezóně. Ani přes veškerý tlak v posledních vteřinách základní hrací doby nedokázali dovést utkání do prodloužení. Se středočeskými Kanonýry prohráli těsně 7:6.

12. kolo: Kanonýři Kladno - TJ Znojmo LAUFEN CZ 7:6
Branky: 16. Marek Pixa, 32. Ondřej Riebauer, 34. Jan Louvar, 35. Ondřej Riebauer, 40. Michal Skuhrovec, 50. Marek Pixa, 53. Marek Pixa - 16. Filip Daberger, 24. Jan Novák, 34. Daniel Krejčíř, 51. Tomáš Kucharič, 51. Vojtěch Vlček, 55. Pavel Palát; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 210; zásahy brankářů: Ondřej Lupoměch 6 - Jan Hándl 20; po třetinách: 1:1, 4:2, 2:3;

Poslední utkání Slovanu Havířov

Dvanáctý TJ Slovan Havířov se vydal ve dvanáctém kole do nedalekého Brna, kde se setkal s místními Gullivers. Ačkoliv se havířovští dostali do vedení, všechny tři body zůstali v brněnské hale. Sokolové si došli nakonec pro pohodové vítězství 11:2.

12. kolo: Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Slovan Havířov 11:2
Branky: 7. Václav Černoch, 8. Michal Házy, 20. Adam Bouška, 37. Adam Bouška, 40. Michal Házy, 47. Adam Bouška, 48. Martin Ulman, 50. Martin Ulman, 55. Adam Bouška, 59. Václav Černoch, 60. Jan Zbořil - 5. Michal Kozelský, 45. Martin Krupa; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:4; využití: 4:0; diváků: 120; zásahy brankářů: Daniel Chrást 15 - Martin Zapletálek 23; po třetinách: 3:1, 2:0, 6:1;

Nejvyšší letošní výhru zaznamenali Gullivers Brno v utkání se Slovanem Havířov

Vzájemné utkání s Havířovem

Oba týmy se už v této sezóně jednou potkali a to v rámci předehrávky třetího kola na chomutovské palubovce. V neděli 8. září si svěřenci Martina Bociana poradili s aktuálně dvanáctým týmem tabulky 13:7 a zakončili víkend druhou výhrou nad havířovským Slovanem.

3. kolo: Florbal Chomutov - TJ Slovan Havířov 13:7
Branky: 8. Ondřej Halej, 9. Jakub Holovej, 10. Vít Andrle, 14. Adam Stibor, 14. Ondřej Halej, 17. Zbyněk Hlaváček, 19. Petr Pastor, 24. Tadeáš Melíšek, 30. Daniel Kučera, 33. Daniel Kučera, 33. Petr Pastor, 36. Tadeáš Melíšek, 53. Jakub Štěrba - 12. Vojtěch Vavrečka, 12. Michal Prorok, 17. Lukáš Herblich, 40. Vojtěch Vavrečka, 42. Jiří Gregor, 56. Martin Krupa, 58. Michal Prorok; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 4:5; využití: 1:1; diváků: 158; zásahy brankářů: Karel Šantora 27 - Martin Zapletálek 26; po třetinách: 7:3, 5:1, 1:3;