09.11.2019 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Do Podkrušnohoří zavítá Rožnov. Překazí chomutovskou domácí neporazitelnost?

C H O M U T O V - Po čtrnácti dnech se vrací florbalisté Chomutova do prvoligového kolotoče. Svěřenci Martina Bociana měli minulý víkend volno, neboť desáté kolo předehráli v rámci školního utkání v polovině října. Netradičně v neděli 10. listopadu přivítají v rámci jedenáctého kola na domácí palubovce poslední tým druhé nejvyšší ligy - 1. FBK Rožnov p/R. Utkání s nováčkem soutěže začíná od 15:30.

Poslední kolo Rožnova

Florbalový klub z Rožnova se po návratu do první ligy mužů trápí a nachází se na chvostu tabulky. Po deseti odehraných kolech mají na kontě "sršni" tři body. Ve druhém kole vybojovali bod proti Znojmu, v tom posledním udolali na domácí palubovce TJ Sokol Jaroměř po prodloužení. Rozhodující branku zaznamenal Josef Viktořík (9+1), který je společně s Pavlem Barabášem (3+7) v čele týmového bodování.

10. kolo: 1. FBK Rožnov p/R - TJ Sokol Jaroměř 8:7p
Branky: 29. Daniel Slovák, 34. Daniel Slovák, 48. Josef Viktořík, 50. Vladislav Kittel, 51. Patrik Hegar, 56. Pavel Barabáš, 60. Pavel Barabáš, 63. Josef Viktořík - 6. Jan Hrobský, 27. Petr Hašek, 29. Jakub Kopecký, 29. Petr Hašek, 30. Tomáš Hejzlar, 36. Jakub Kopecký, 54. Tomáš Černý; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 128; zásahy brankářů: Marek Obšivač 16 - Dušan Völgyi 16; po třetinách: 0:1, 2:5, 5:1, 1:0;

Radost florbalistů Rožnova po vítězství nad Jaroměří

Poslední utkání Chomutova

Poslední utkání sehráli florbalisté Chomutova o státním svátku 28. října, kdy v devátém kole přivítali FB Hurrican Karlovy Vary. Lepší vstup do utkání měli svěřenci Martina Bociana. Po úvodní třetině byli však spokojenější hráči Karlových Varů, kteří vedli 5:2. V prostřední části dokázali Chomutovští vymazat náskok hostů a do poslední periody se šlo za nerozhodného stavu. Branka Petra Lince z 53. minuty se stala nakonec rozhodující. Hostující celek nenašel odpověď na přesnou trefu útočníka první chomutovské formace a ve šlágru kola padl v Městské sportovní hale Chomutov 8:7. Pro Hurikány tak skončila neporazitelnost v této sezóně, naopak chomutovští florbalisté potvrdili domácí sérii bez porážky.

9. kolo: HEROS Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 9:8
Branky: 4. Jakub Štěrba, 7. Ondřej Halej, 22. Tomáš Novotný, 29. Petr Pastor, 35. Petr Pastor, 35. Petr Linc, 37. Ondřej Šarša, 43. Ondřej Šarša, 53. Petr Linc - 9. Jakub Pecha, 10. Matěj Korbel, 11. Jan Zavadil, 18. Filip Chmelíček, 20. Jakub Pecha, 31. Filip Chmelíček, 33. Miroslav Šnajdr, 49. Jan Zavadil; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 425; zásahy brankářů: Karel Šantora 23 - Daniel Váradi 11, Václav Zavadil 11; po třetinách: 2:5, 5:2, 2:1;