Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
27.03.2019 | Redakce, foto: Roman Dušek

"A" tým opět povede Martin Bocian, pokračují také Martin Hýsek a Filip Nový

C H O M U T O V - Po konci hlavního trenéra Jakuba Šimka se vedení klubu intenzivně zabývalo otázkou, jak s uvolněnou pozicí naloží. Řešila se nejen otázka následující sezóny, ale také střednědobý výhled. Jako nejlepší možné řešení bylo vybráno pokračování zbytku stávajícího realizačního týmu ve složení Martin Bocian, Filip Nový a Martin Hýsek.
Florbal Chomutov si vždy zakládal na dlouhodobé a kontinuální práci. Proto také loni řešil otázku výměny hlavního trenéra s výhledem nejméně na dva roky. Tento záměr se však nepodařilo naplnit a Jakub Šimek po prvním roce ohlásil návrat blíže k domovu. Kdo ho nahradí řešilo vedení klubu intenzivně již několik posledních měsíců. „S manažerem klubu i s výkonným výborem jsme strávili dlouhé hodiny rozhovorů, abychom si ujasnili, jakým směrem chceme v následujících letech kráčet,“ říká předseda klubu Martin Bocian. „Shodli jsme se, že nejlepší možnou variantou, která umožní plynule navázat na skvělou práci Kuby Šimka, bude pokračování zbytku jeho realizačního týmu,“ dodává. Rozhodující tedy bylo stanovisko obou dalších asistentů. Martin Hýsek i Filip Nový bez dlouhého váhání sdělili zájem pokračovat. A bylo rozhodnuto!

„Letos jsme udělali první drobný krůček na cestě do Superligy. Ta cesta bude ještě obrovsky náročná a nezáleží to jen na pozici "A" týmu. Pokud jednoho dne budeme chtít v nejvyšší soutěži úspěšně působit, nestačí jen dobře nastavený mužský tým. Musíme mít početnější a kvalitnější mládež,“ nastínil Bocian, jakým směrem se ubírají současné plány vedení klubu. Následující dny ukáží, jak moc rychle se nové ambice podaří naplnit.

Hráči "A" týmu dostali po sezóně dostatečný čas na odpočinek. „Volno je až do konce dubna. Během této doby se chceme se všemi hráči osobně potkat a pobavit se o našich představách nejen pro příští sezónu,“ uzavírá Bocian. O všech důležitých novinkách budeme samozřejmě včas informovat.

Generální partneři

Hlavní partneři