01.02.2019 | Ondřej Šarša (FOTO: Petr Hácha)

V sobotu bude Chomutov hájit páté místo tabulky proti Kanonýrům z Kladna

C H O M U T O V - O prvním únorovém víkendu se florbalisté Chomutova postaví proti sousednímu týmu z tabulky. Pod Krušné hory dorazí šestí Kanonýři Kladno, kteří dýchají na záda chomutovským s odstupem tři bodů. Oba týmy si připsaly v posledním kole důležité vítězství proti výše postaveným celkům. Boj o další cenné body začíná v sobotu od 15:30 v Městské sportovní hale Chomutově.

POSLEDNÍ KOLO PRVNÍ LIGY MUŽŮ

Chomutovští florbalisté odehráli poslední kolo na domácí palubovce. Ve 22. kole přivítali FB Hurrican Karlovy Vary. Diváci ve sportovní hale viděli velmi napínavé utkání, které se rozhodovalo až ve třetí třetině. Čtyřmi slepenými brankami domácí odskočili do vedení, které dokázali udržet. Po výhře nad Hurikány si zajistili účast pro příští rok v 1. lize mužů, jelikož desátý tým z Petrovic ztrácí patnáct bodů.

Florbal Chomutov - FB Hurican Karlovy Vary 7:5 (2:2, 1:1, 4:2)

Branky: 11. Jiří Šafařovský, 20. Ondřej Kopp, 35. Jakub Štěrba, 51. Daniel Fokt, 51. Jiří Šafařovský, 53. Tomáš Novotný, 54. Daniel Fokt - 8. Michal Klápa, 14. Jan Zavadil, 37. Jaromír Lisa, 44. Jan Zavadil, 57. Daniel Nicklas
___________________________________________________________________________________

Školní utkání čekalo hráče Kladna. V úterý dopoledne nastoupili v Aréně Sparta proti vedoucímu týmu. Kladenští florbalisté vedli ve většině zápasu. Šedesát minut nerozhodlo o vítězi a muselo následovat prodloužení. Ve kterém vystřelil bonusový bod v 62. minutě Dušan Přívara.

Black Angels - Kanonýři Kladno 6:7p (2:3, 2:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 8. Matěj Boček, 13. Jan Hněvkovský, 25. Jakub Renčín, 29. Jaroslav Král, 51. Jan Hněvkovský, 59. Jan Pícha - 4. Jakub Pecha, 7. Jakub Pecha, 13. Tomáš Nushart, 32. Tomáš Nushart, 35. Jan Louvar, 52. Miloš Tyl, 62. Dušan Přívara

POHLED NA KANONÝRY Z KLADNA

Kladenští jsou druhým nejproduktivnějším týmem celé ligy. Za 22 utkání vstřelili 202 branek. Čtyřicet branek vsítil Miloš Tyl, kterému patří třetí místo mezi nejlepšími střelci. Bývalý útočník Chodova přidal ještě 27 asistencí. Na týmového kanonýra ztrácí druhý Jan Louvar 29 kanadských bodů. Kladenskou oporou v brance je Max Andreas Minev, který vychytal devět výher.