Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
04.01.2019 | Lenka Láryšová, Foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Ženy tento víkend nastoupí poprvé v novém roce, jak si povedou?

Ženy tento víkend nastoupí poprvé v novém roce, jak si povedou?
C H O M U T O V - Ženy během tohoto víkendu nastoupí poprvé v roce 2019, a to hned dvakrát. V sobotu se utkají výjimečně na kadaňské palubovce s Turnovem. Hned následující den vyjedou do Prahy, kde je bude hostit první tým tabulky – TJ Sokol Královské Vinohrady. Jak se ženám bude dařit? Vstoupí vítězně do nového roku?

TJ Turnov

Sobotní soupeř, jak jsme již uvedli posledně, je nováčkem první ligy žen a nevede si vůbec špatně. Turnovské hráčky si momentálně totiž v tabulce udržují krásné 6. místo, jelikož zatápí i sebezkušenějším týmům – porazily Litvínov, Týn, Českou Lípu a zatopily pod kotlem i Vinohradům, se kterými prohrály až na nájezdy.

Chomutovské ženy již měly tu čest se s Turnovem utkat, a to hned dvakrát. Poprvé ke střetu došlo 16. 9. na chomutovské palubovce, kdy turnovské hráčky zaskočily domácí, a uštědřily tak ženám Florbalu Chomutov první porážku – 1:4. Ke druhému utkání došlo hned 6. 10. Tento zápas byl již vyrovnanější, jelikož oba týmy věděly, co očekávat. Nakonec zde Turnov proti Chomutovu padl 7:5.

TJ Sokol Královské Vinohrady

Tento celek do první ligy sestoupil z nejvyšší ženské soutěže a momentálně obsazuje první místo tabulky, ale na záda mu dýchá Mladá Boleslav. Začátek sezóny byl pro hráčky Vinohrad celkem perný. Těsně porazily pražský Texas a hned v následujícím zápase padly nad Soběslaví. Poté si vinohradské ženy začaly připisovat další výhry, tedy až do dalšího kolapsu, kdy zaváhaly s Turnovem (zápas skončil až po nájezdech) a Týnem (Vinohrady pohrály 1:2).

S Chomutovem se Královské Vinohrady střetly pouze jednou, a to v chomutovské hale. Pražský celek po první třetině vedl, ale druhá část patřila domácím hráčkám, které výsledek statečně dorovnávaly. Nakonec vinohradské hráčky zvítězily 9:4.

Generální partneři

Hlavní partneři