Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 18. KOLO | Florbal Chomutov vs. Prague Tigers Nehvizdy | 2:3 | ONLINE
25.11.2021 | Redakce

„Vstupovali jsme do takové neznámé,“ hodnotí Martin Severa úvod sezóny U21

„Vstupovali jsme do takové neznámé,“ hodnotí Martin Severa úvod sezóny U21
C H O M U T O V - Přes začátkem sezóny 2021/2011 se Florbal Chomutov rozrostl o novou kategorii U21, která zdědila divizi po tehdejším B týmu. Nově vzniknou kategorii vede jako trenér Martin Severa. U21 má za sebou téměř polovinu základní části. Po desíti odehraných utkání má na svém kontě šest vítězství, čtyři prohry a nachází se na pátém místě divize - skupiny A, proto přišel čas na rozhovor s Martinem Severou a jeho prozatímní hodnocení.

U21 se nachází téměř v polovině základní části. Jak bys jí zhodnotil?
Vstupovali jsme do takové neznámé. Nevěděli jsme, co od divize očekávat, jaký bude rozdíl mezi naší výkonností a úrovní soutěže. Řekl bych, že jsme vstupovali do sezóny s menším respektem vůči soutěži a podceněním. Úvod sezóny vypadal výsledkově dobře, ale předvedená hra a její tempo nebylo co jsme očekávali. Nicméně pomalu jsme se do toho začali dostávat, ale bohužel zápasem v Kralupech jsme odstartovali naši šňůru prohraných zápasů, kterou ovlivnila naše nedisciplinovanost, ať už herní nebo psychická, co se týká podrážděných reakcí na rozhodčí a situace, což se hodně projevovalo na našem výkonu, čímž začali přicházet nepovedené zápasy. Na tuhle situaci jsme zareagovali spojením kategorií juniorů s U21, jak tréninkově, tak na zápasech, čímž se zvedla kvalita. Zároveň tím lépe plníme náš cíl, aby hráči měli hodně herního prostoru.

Sezónu jste odstartovali sérii pěti výher proti týmům ze spodní části tabulky. Bylo rozlosování ideální pro vstup do úplně nové sezóny?
Jak se to vezme. Možná ten úvod proti slabším soupeřům podpořil takový náš nerespekt k soutěži. Trošku nám momentálně dělá problém přepnout na vyšší level náročnosti, což právě možná podpořit ten snažší los pro začátek.

Na druhou stranu zápasy proti silnějším celkům se letos nedaří napříč organizací Florbal Chomutov. Vidíš v tom nějaký společný jmenovatel?
Společný jmenovatel je velké množství ztrát ve středním pásmu, které si kvalitnější celky lépe hlídají a pracují v něm. Kdežto my v něm máme příliš ztrát. Další věcí je, že dostáváme hodně gólů, ať už v juniorech nebo v U21, s čímž nemůžeme být spokojený. Chceme hrát hodně na balonku, což je super, ale těch ztrát ve středním pásmu, které soupeři kvalitně trestají je i v divizi moc.

Diváci tě mohou vidět na střídačce U21, juniorů nebo A týmu. Bylo tvé působení u týmů takto dohodnuto, nebo se postupně nabalovalo?
Původní dohoda zněla, že budu působit s Martinem Bocianem u U21 a juniorů, což se týká doplňování vzhledem k vytíženosti Bóci nebo mé. Spolupráce u áčka byla ze začátku má vůle. Kvůli možnosti nabrat zkušenosti a nakouknout do chodu v rámci celého klubu, takže to beru jako spíš nějaké úvodní zkušenosti. Nicméně teďka se cítím v realizačním týmu A týmu velmi dobře a mám tam takovou menší roli, tu beru právě pro získávání zkušeností.

Na druhou stranu takhle možnost může právě pomáhat k adaptaci hráčů, ať už směrem do A týmu nebo jako návrat do A po zranění…
S tímhle souhlasím, protože taková propojenost týmů by měla být vzhledem k tomu, že kluky znám ze zápasů a tréninku. Víceméně i dost kluků díky své pracovitosti za odměnu nakouklo do áčka. Například Martin Meyer, Jakub Holovej, nebo Filip Dušek. To jsou kluci, se kterými se na začátku přípravy nebylo úplně plánováno do základní sestavy hlavního týmu, ale svou prací a vyhraností v zápasech se tam dostali, takže tohle svůj úkol plní. Samé platí u juniorů Marek Nekuda a Adam Manas, který už teď trénují s áčkem, což věřím, že je i díky té propojenosti.

Zmínil si řadu hráčů, kteří ať už z U21 nebo juniorů nakoukli do áčka. Nabízí se tedy otázka, proč nejproduktivnější hráč U21 Martin Peksa zatím ne.
Martin Peksa to má složité s pracovní vytížeností, takže na začátku sezóny nebyl schopný tolik odtrénovat a mít docházku, což může hovořit v neprospěch jeho nominací do A mužstva.

Naopak, jsou hráči, ve kterých vidíš větší potenciál než zatím prokazují?
Myslím si, že když budou Marek Macura a Petr Švehla pracovat v tréninku a dávat florbalu u něco navíc, tak cesta do áčka by pro ně měla být jasná, ale je to o té pracovitosti.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři