Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 23. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers | SO 16:00 | ONLINE | VIDEO
13.07.2018 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

„Vize Chomutova je mi velmi blízká,“ říká nový trenér mužů Jakub Šimek

„Vize Chomutova je mi velmi blízká,“ říká nový trenér mužů Jakub Šimek
C H O M U T O V - Chomutovský tým mužů má po deseti letech nového hlavního trenéra. Ve čtvrtek se jím stal jedenatřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce Jakub Šimek. „Vize a cíle, které má Florbal Chomutov, jsou mi velice blízké, navíc jsou tu skvělé podmínky,“ říká muž, jehož hlavním úkolem nyní bude připravit tým na start nového ročníku první ligy.
Jakube, přibliž prosím svoji florbalovou minulost pro všechny, kteří tě náhodou neznají...
Ahoj všem, s florbalem jsem začínal v jižních Čechách a to konkrétně v Třeboni. Po několika letech jsem se přesunul do rodného Jindřichova Hradce, kde jsem si prošel tehdy kompletní trenérskou strukturou od žáků až po muže. Kvůli vysoké škole jsem zakotvil v Plzni. Zde jsem začal nejprve trénovat dorostence, abych se tu po půl roce stal šéftrenérem klubu. Přes juniory jsem se přirozenou cestou dostal až k trénování plzeňského áčka. Mimo to jsem měl možnost trénovat krajské reprezentace jižních Čech, Vysočiny, Plzeňského kraje dorostenců, st. žáků na výběrech a olympiádách dětí a mládeže.

Jak došlo k tvému příchodu do Chomutova?
Oslovil mne předseda klubu Martin Bocian, se kterým se známe dlouhá léta. A tomu člověku se nedá říci ne :-) Ne, teď vážně. Podmínky, které jsme si nastavili, jsou na vysoké úrovni a vize, jakou se ubírá florbal v Chomutově je mi velice blízká. Navíc v klubu nově působí v roli šéftrenéra mládeže Petr Linc, který byl v minulosti v mém trenérském týmu již v Plzni. Práce s ním byla vždy radost. Pozitivních důvodů bylo více.

V minulosti jsi vedl plzeňský tým v Národní lize i třeba právě proti Chomutovu. Znal jsi alespoň některé hráče nebo prostředí?
Nejenom v mužské Národní lize. Už v době, kdy jsem trénoval v Plzni dorostence a juniory, jsme se s Chomutovem pravidelně potkávali. Již v této době jsem vnímal jednotlivé hráče a způsob jejich hry. Mnoho hráčů tehdejších mládežnických týmů Chomutova nyní působí v mužském týmu. Takže ano znal jsem a znám.

Co hrálo v rozhodování hlavní roli a co bylo tím důvodem, proč jsi nakonec nabídku přijal?
Rolí bylo více. Ve stručnosti vize a cíle klubu a jeho předchozí práce, se kterou se ztotožňuji. Dále pak zázemí a zabezpečení klubu. V neposlední řadě lidé, kteří stojí ve vedení a které jsem měl možnost poznat po florbalové i lidské stránce.

S jakými cíli přicházíš do Chomutova a jaké budou tvé nejbližší kroky?
Začnu odpovědí na druhou otázku. V nejbližší době budeme ladit finální složení realizačního týmu, abychom 30. 7. mohli naplno začít. Mé osobní cíle v Chomutově budou v první fázi budování důvěry mezi mnou a týmem, samotné poznání všech hráčů po osobní i florbalové stránce, nastavení si rolí a cílů. Florbal je kolektivní sport, o kterém rozhodují jednotlivci. V týmu máte okolo 20 hráčů, kde každý je osobnost, má svoje přání a potřeby a tudíž i svůj cíl. Těchto 20 cílů je potřeba vyvážit tak, abychom měli několik týmových, se kterými se všichni ztotožní a poženou se za nimi.

Už máš představu, jak bude vypadat realizační tým a případně chystáš nějaké doplnění hráčského kádru?
Trenérský tým se v několika dnech doladí. Budu rád, když bude jistá kontinuita v postu asistentů s roky minulými. Několik hráčských jmen v hlavě mám. Mimo to bych rád již od přípravy zapojoval do mužského týmu nadějné juniory z řad místního týmu.

Jakým stylem florbalu by se měl tým pod tvým vedením v sezóně prezentovat, případně na co se můžeme těšit, pokud zavítáme do hlediště? 😊
Několik let se Chomutov prezentuje útočným florbalem. V zápasech padá hodně branek. Byl bych rád, pokud bychom tento nastolený trend udrželi a poctivým tréninkem ho ještě navýšili. Fanoušci mají rádi branky, ty mimo jiné vytváří pocit radosti a emoce. Stejné je tomu i u hráčů. Co se týká obranné hry, budeme ladit určité automatismy, které budou muset hráči znát a umět, abychom byli úspěšní. Nemám rád hru v rukavičkách, takže budu hráče směřovat k tomu, aby jejich styl byl založen na tvrdé, ale čisté hře. Diváci se tedy v ideálním případě mohou těšit na útočnou a tvrdou hru s vítězstvím Chomutova :-)

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři