Oficiální web florbalového klubu Chomutov
16.08.2021 | Redakce

„V Chomutově máme TOP podmínky pro rozvoj,“ říká talentovaný Martin Jeníček

„V Chomutově máme TOP podmínky pro rozvoj,“ říká talentovaný Martin Jeníček
C H O M U T O V - Letos teprve sedmnáctiletý útočník Martin Jeníček patří k jedním z největších talentů klubové současnosti. Odchovanec chomutovského florbalu prožil v minulém týdnu dva premiérové starty v oficiálních utkáních za A tým. Jak si premiéru užil a jaké jsou jeho plány do budoucna? To a možná i něco navíc se můžete dozvědět z následujícího rozhovoru.

Martine, máš za sebou první oficiální zápasy v A týmu. Jaké byly?
Ahoj, první zápasy za A tým hodnotím určitě kladně, jelikož každá vteřina na hřišti mě neuvěřitelně posouvá dopředu. První zápas se nám nevyvedl podle představ, ale ve druhém jsme ukázali naši sílu a na tom budeme stavět dál.

Loni jsi byl ještě dorostenec, pak přišla přerušená sezóna a teď už sbíráš první starty za A tým. Jak moc náročný pro tebe tento přechod byl?
Přechod náročný byl, ale už minulý rok jsem byl na trénincích áčka, takže se s tím už srovnávám lépe. Nicméně do ideálu to má ještě daleko (smích).

Jak jsi strávil covidové období, kdy byly soutěže i společné tréninky zastaveny?
“Covidový” plán jsme měli řízený od kondičního trenéra, ale pokud se chcete zlepšovat, musíte dělat věci navíc. Já jsem toto období využil ke zdokonalování se v oblastech, které jsou často ve florbalu opomíjené, jako jsou strava, spánek a regenerace, s čímž mi pomáhal Petr Linc.

Dokázal bys říct, v čem zatím vidíš největší rozdíl mezi mládežnickým a dospělým florbalem?
Největším rozdílem je určitě rychlost, především v rozhodování. Celkově jde rychlost hry ve florbalu každý rok nahoru.

Už jsi si na dospělý florbal zvykl?
Těžká otázka. Ještě ne tak docela, ale každý trénink si zvykám víc a víc a časem to dovedu do dokonalosti.

V Chomutově se za poslední měsíce událo velké množství změn personálních i v zázemí klubu. Jak je jako odchovanec, který tu hraje již několikátou sezónu, vnímáš?
Nemůžu to hodnotit jinak než pozitivně. Nemám si v našem klubu na co stěžovat, ať co se týče trenérského obsazení, kde momentálně podle mě Florbal Chomutov má velmi kvalitní osobnosti, tak i zázemí. Zdejší podmínky šly za poslední roky hodně nahoru a momentálně jsou na TOP úrovni pro rozvoj hráčů.

Letošní příprava je pod taktovkou nového hlavního kondičního trenéra klubu Dana Pokorného. Jak ji zatím jako hráč hodnotíš?
Příprava je intenzivnější než byla v předešlých letech, ale sám na sobě cítím, že to má smysl a že se zlepšuji. Na Danovi je vidět, že ho to baví a rozumí tomu. Dává nám maximum svého času i mimo posilovnu.

Jaké jsou tvé cíle pro letošní ročník a co všechno už jsi pro jejich dosažení udělal?
Můj cíl je stabilně být členem A týmu mužů a pracovat na věcech, které souvisí se sportovním výkonem, jako je strava, spánek a regenerace. Na plnění svých cílů pracuji dlouhodobě i nad rámec týmových aktivit ve svém volném čase. Každý trénink mě k tomu posouvá blíže.

Pojďme si zkusit trochu vizionářství. Dokážeš říct, kde si sám sebe představuješ v roce 2025?
Rád bych si sám sebe představil v chomutovských barvách v Superlize. Bude to ještě dlouhá a náročná cesta, ale jsme na ni připraveni.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři