Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 1:4 | ONLINE | VIDEO
06.08.2011 | Redakce

„První liga v Chomutově je jen otázkou času,“ myslí si sedmnáctiletý útočník Jakub Štěrba

„První liga v Chomutově je jen otázkou času,“ myslí si sedmnáctiletý útočník Jakub Štěrba
C H O M U T O V - Odchovanec kadaňského florbalu přišel do Chomutova loni v létě. Ve své premiérové sezóně v novém dresu vyhrál produktivitu dorostu, absolvoval s ním nadstavbový turnaj 1.ligy, reprezentoval Ústecko-Liberecký kraj na republikovém turnaji v Praze a podíval se s týmem na AXA Floorball Cup do Švédska. Řeč je o sedmnáctiletém útočníkovi Jakubu Štěrbovi, kterého jsme si pozvali k rozhovoru krátce po jeho premiérovém startu za "A" tým.
Loňská sezóna byla tvoje první v chomutovském dresu, splnila očekávání, s nimiž jsi přišel?
Určitě ano, je rozdíl hrát celou sezónu v prostředku nebo na konci tabulky jako tomu bylo minulé roky nebo se rvát o 1. místo v tabulce a v nadstavbě potrápit Pražské týmy.

Týmu se povedlo postoupit do nadstavby 1.ligy dorostu a ty jsi byl nejproduktivnějším hráčem týmu. To je dobrý výsledek, ne?
Ano, ta sezóna se celkově vydařila ve všech směrech. I pro mě bylo důležité, že se mi, co se kanadského bodování týče, dařilo, a tak pro mě byla sezóna v novém klubu lehčí. A v nadstavbě jsme ukázali, že tým máme dostatečně silný na to, aby potrápil týmy jako je Tatran nebo Bohemians.

Jaké to je, hrát ligové zápasy proti Tatranu, Future a Bohemians na domácím hřišti?
Je tam obrovská motivace. Každý chce v každém zápase podat co nejlepší výkon, ale v tomto případě to platí dvojnásob.

Trenér Slaný tě vybral do Výběru Ústecko-Libereckého kraje pro závěrečný turnaj v Praze. To pro tebe také byla určitě velká zkušenost?
To každopádně. Na výběry jsem měl každý rok smůlu a kvůli různým zraněním a nemocem jsem se na závěrečný turnaj nikdy nedostal, ale v poslední možné příležitosti vše klaplo a konečně jsem se dočkal.

No a na závěr sezóny jsi poprvé vyrazil do Švédska na AXA Floorball Cup. Co tvoje vzpomínky na tento turnaj?
Jen ty nejlepší! Švédský florbal i Švédsko samotné, to je uplně jiný svět. Ukázalo se, že tady ještě máme co dohánět :-)

Už v té době byla v plném proudu letní příprava a tréninky 6x týdně, k tomu dlouhá cesta. Necítili jste na turnaji nějakou únavu?
Určitě na týmu únava znát byla, ale myslím si, že jsme se s tím s úctou vypořádali.

Letní příprava trvala celkem dva měsíce. Myslíš, že po fyzické stránce je tým dobře připraven?
Ano, letní příprava, kterou jsme měli byla postavena tak, že by se za ni nemusely stydět žádné z extraligových týmů a myslím si, že po fyzické stránce jsme na tom velmi dobře.

Na letošních Prague Games jsi jako neomylný exekutor samostatných nájezdů přispěl k výhře nad Národním týmem Švýcarska. Vzpomeneš si ještě na tento zápas?
Na tento zápas se snad ani nedá zapomenout. Byl to pro mě, ale určitě i pro celý zbytek týmu, obrovský zážitek. Napínavý zápas do poslední sekundy a navíc s vítězným koncem pro nás, co víc si přát. Skvělý pocit. Kolik českých týmů může říct, že porazilo Švýcarskou reprezentaci? :-) Navíc se ukázalo, jak silný a bojovný tým máme.

V současné době vám už skončilo volno a začala závěrečná část přípravy na novou sezónu. Co bylo náplní prvního týdne tréninků v hale?
Stále se soustředíme na fyzickou přípravu s tím, že v tréninku máme zapojena lehká cvičení a také herní činnost.

Tým juniorů nedoznal oproti loňsku mnoho změn. Jak vidíš jeho šance v následujícím ročníku soutěže?
Jak už jsem říkal, věřím, že s týmem, co máme jsou naše šance vysoké, ale je to jen na nás, jak se s tím popereme.

V 17ti letech jsi v širším kádru týmu pro 2.ligu mužů a absolvoval jsi s nimi první tréninky. Jaké jsou tvé dojmy z "A" týmu?
Za každý trénink a zápas za "A" tým jsem jedině rád, protože to tempo je přeci jen trochu jiné, navíc také obrovská zkušenost. Věřím, že letos "A" tým bude bojovat na horních příčkách tabulky.

Před pár dny jsi poprvé nastoupil v sestavě mužů a byl jsi u výhry nad juniory Střešovice v přípravě 4:1. Jak bys zhodnotil tento zápas?
Byla to hodně kvalitní příprava na sezónu. Ten zápas měl dobré tempo a navíc si myslím, že délka toho zápasu prověřila fyzičku všech hráčů.

Klub se netají tím, že by do budoucna chtěl do Chomutova vyšší soutěže mužů i juniorů. Myslíš, že jsou k tomu zde dostačující podmínky?
Určitě ano, je to jen otázka času, kdy si Chomutov vybojuje vyšší soutěže v těchto kategoriích.

A jak plánuješ svoji florbalovou budoucnost ty?
V Chomutově chci hrát dokud to jen půjde. Ten klub jsem si zamiloval! :-)

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři