Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 13. KOLO | Florbal Chomutov vs. Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn | 12:6 | ONLINE
08.10.2011 | Redakce

„Pomohlo mi vědomí, že nejdu do neznáma,“ říká po příchodu do Chomutova Lukáš Kešner

„Pomohlo mi vědomí, že nejdu do neznáma,“ říká po příchodu do Chomutova Lukáš Kešner
C H O M U T O V - První dva zápasy v novém působišti má za sebou devatenáctiletý obránce Lukáš Kešner. Přišel v polovině září na roční hostování z celku TBC 68 Ústí nad Labem, aby vyztužil zadní řady chomutovských florbalistů. A hned ve svém druhém ligovém zápase v novém dresu pomohl pokořit právě svůj mateřský klub. Po tomto utkání jsme si ho pozvali k rozhovoru, abychom se zeptali nejen na aktuální dojmy z nového působiště.
Lukáši, můžeš nám prozradit něco o tvé florbalové minulosti?
Tak florbal hraju už asi 10let. Začal jsem ho hrát zhruba ve 3. - 4. třídě. Ze začátku jsem hrál, pak moje kariéra byla asi 3 roky brankářská, ale u toho jsem nechtěl zůstat, jelikož mě začaly bolet kolena a výstroj pro brankáře tehdy nebyla, co dnes. Tak jsem se vrátil do pole a střídal jsem různé posty od útočníka až po obránce. A po pár letech jsem definitivně zakotvil jako bek.

Tvůj příchod do Chomutova se zrodil velmi rychle. Jak se vše seběhlo?
Tak seběhlo se to hodně rychle a byl jsem za to moc rád. V Ústí jsem se poslední dobou necítil příliš dobře a uvažoval jsem i o tom, že s florbalem skončím a budu se věnovat pouze pískání a také svému druhému sportu, kterým je hokejbal. S Chomutovem jsem v kontaktu již od loňského roku. Již tehdy po turnaji ve Falunu mi od trenéra Bociana přišla nabídka, jestli bych nechtěl hrát 2.ligu v Chomutově. Uvažoval jsem o tom, ale musel jsem soustředit více na školu, tak z toho sešlo. Letos se ale situace trochu změnila a já jsem rád, že nabídka z Chomutova trvala a dotáhli jsme vše do konce.

Jaké jsou tvé první dojmy z nového prostředí?
Moje dojmy jsou pozitivní. Zatím si to tu velmi pochvaluji, jak podmínky ve Spořicích tak i v Městské hale. Je tu prostě krásné prostředí pro trénování. Hlavně je to tu jiné. Hodně se mi libí to, že se kromě běžného trénování na hřišti chodí třeba i na spinning nebo do posilovny.

Absolvoval jsi s týmem dva týdny tréninků. Lze za tuto dobu něco vypozorovat o úrovni týmu?
Myslím si, že tým je dost kvalitní. Hlavně pokud byla dobrá letní příprava, tak se muže uvažovat o velkých cílech. Hlavně se tu i myslí na mládí, což je velký vklad do budoucnosti.

Pomohlo ti, že jsi většinu hráčů znal již z minulosti?
To byl taky jeden s faktorů, proč jsem zvolil Chomutov. Teď už znám všechny kluky, co hrají v Áčku. A když to vezmu pár let nazpět, tak jsem se se spoustou kluků potkával při zápasech atd. Byl jsem rád, že nejdu do neznáma.

Už jsi zmínil loňský turnaj ve švédském Falunu, kde jsi chomutovský dres oblékl poprvé. Jak na tuto akci vzpomínáš?
Na švédské slečny? No vzpomínám v hezkém. (smích) Ne tak určitě ten turnaj byl parádní po všech stránkách. Hlavně byl jsem překvapený, že jsem dostal tu nabídku se turnaje zúčastnit. Řekl jsem si, že podobná možnost už se mi nikdy nemusí naskytnout, tak jsem řekl: "jedu". A bylo to. Poslední co bych k tomu řekl: "na ten turnaj se nedá zapomenout!" (úsměv)

Napadlo tě tehdy, že bys někdy v budoucnu mohl hrát za Chomutov?
Určitě mě to v tu chvíli nenapadlo, že bych se po návratu z turnaje mohl ještě někdy objevit v dresu Chomutova. A opak se stal skutečností.

Svoji ligovou premiéru jsi si odbyl proti USK Slávii Ústí nad Labem. Jak bys zhodnotil ten zápas?
Začal bych tím, že to byl vyrovnaný zápas, který vlastně rozhodly naše chyby v obraně, ze kterých jsme dostali asi 4 góly. Sice jsme si o přestávkách řekli, že s tím musíme něco udělat, ale hned vzápětí jsme opět po našich chybách dostali takové slepené góly. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Tlačili jsme je, ale kýženého vyrovnání jsme se nedočkali. Možná kdyby se hrálo déle, tak bychom vyrovnali. To se ale nestalo a soupeř zaslouženě vyhrál.

O den později jsi pomohl k vítězství nad svým bývalým týmem TBC Ústí n.L. Prožíval jsi v zápase nějaké zvláštní pocity?
Přeci jenom ten tým dobře znám. Hlavně s těmi kluky jsem hrával skoro od malička. Kdybych řekl, že jsem ho neprožíval nějak zvláštně, tak bych asi lhal. Prožíval jsem ho zajímavým způsobem, sice jsem neměl žádný zvláštní rituál nebo tak něco, ale v tom zápase jsem se radoval s každého gólu nejvíc, jak to šlo. Hlavně jsem chtěl TBCčko porazit. Zvláštní pocit byl ten, že ačkoliv jsem nikdy nebyl taková „hvězdička" v týmu, ale najednou už nehraju v Ústí, nejdu do šatny, kde jsou kluci, se kterými jsem začínal. Ale jdu do šatny pro hosty. Na tribunách jsou lidi kteří mě znají jen a jen z FBC Victoria a nebo z TBC. V tom bych řekl, že to bylo pro mě zvláštní. Jinak jsem rád, že jsme získali 3body.

Nyní vás čekají čtyři domácí zápasy, s jakým cílem do nich půjdete?
Tak určitě s tím, že chceme v každém utkání bodovat, to je jasné. Hlavně musím mít dobré začátky utkaní. Od začátku makat, hlavně nedělat chyby v obraně a nepodcenit žádného soupeře. A už se těším na domácí zápasy, doufám, že se alespoň někdo přijde podívat a podpořit nás.

Jaké jsou tvé florbalové plány do blízké i vzdálenější budoucnosti?
Florbalové plány? O tomhle jsem ještě nějak nepřemýšlel. Teď to je hlavně to hrát co nejlepší florbal za Chomutov a co bude dál to se nedá tak říci. Hlavě asi zůstat u toho florbalu co nejdéle co to půjde.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři