Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 19:00 | ONLINE | VIDEO
15.10.2018 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

„Po prvních pár střídaní jsem lapal do dechu," komentuje navrátilec Petr Linc

„Po prvních pár střídaní jsem lapal do dechu,
C H O M U T O V - Po pěti měsících se vrátil na palubovku útočník Petr Linc způsobené vynucenou pauzu, kvůli zraněnému stehnu. O víkendu si připsal první start v nové sezóně a zažil povedený večer. Dvěma asistencemi pomohl k venkovní výhře Chomutova nad posledním týmem MVIL Ostrava.
Petře, vynechal jsi úvod nové sezóny. Co bylo důvodem?
„Od konce minulé sezony jsem si do letní přípravy přenesl problémy s adduktorem stehna, které se táhly přes celou letní přípravu až do začátku října."

V sobotu ses poprvé objevil v sestavě. S týmem si trénoval dva týdny. Jak ses těšil do zápasu?
„Do zápasu jsem se samozřejmě po té dlouho měsíční pauze těšil, i když jsem jel do Ostravy i s trochou nejistoty, jak po takové době budu týmu platný, protože na nabrání kondiční pohody budu potřebovat ještě nějaký ten týden."

Nastoupil si v první formaci vedle Pastora a Erika Štěrby. Jak se ti hrálo po vynucené pauze?
„Když pominu lapání po dechu už po prvních pár střídáních, tak jsem rád, že jsem mohl být u one man show 5 gólového střelce. Aspoň jsem si připomněl loňské gólové hody a vracel se vlastně do prostředí, které se vůbec za tu dobu nezměnilo. "

Po prvním utkání už máš na kontě dvě asistence. Mohl bys nám popsat obě situace?
„V první situaci jsem shazoval balonek z osy hřiště do skoro nulového úhlu Tomášovi Novotnému, který se parádně trefil z one timeru. V druhé situaci získal Ondrys (pozn. redakce Ondřej Šarša) balonek, posunul ho dopředu a v situaci 2na1 jsem jen Pastymu vracel balonek zpět a ten se nemýlil, kupodivu :-)."

Jak hodnotíš celkově utkání?
„Od začátku jsme ho neměli úplně ve vlastní moci, rozcvičení zřejmě vzhledem k dlouhé cestě, nebylo úplně plné energie, což začátku utkání nepomohlo. Nicméně i s takovými stavy se musíme popasovat, pokud chceme být konkurenceschopní ostatním týmům na špici. Přivezli jsme domů 3 body a to je to nejpodstatnější."

Chomutov je zatím na 4. místě 1. ligy mužů. Čekal jsi osobně, že se po minulé sezóně budete pohybovat v horní části tabulky?
„Teď samozřejmě můžu říct, že jsem to čekal, vzhledem k posílení týmu před sezonou a současnému postavení tabulky. Ale jediné, co jsem věděl, bylo to, že letos budeme lepší, než jsme byli v loňské sezoně. Máme vyrovnaný tým, kdy se jednotlivé vůdčí osobnosti dokážou zastoupit, když se jinému nedaří. Navíc již od letních turnajů panuje uvnitř týmu velká pohoda a neskutečná podpora, která nám v těžkých chvílích dokáže vždy pomoct a na tom stavíme i naše fungování."

V týdnu vás čeká Pohárové utkání v Králově Dvoře, co od něho očekáváš?
„Při naší momentální formě očekávám v dalším kole poháru doma Bohemku (pozn. redakce Bohemians Praha)."

Příští víkend přivítáte Florbal Ústí, které hrálo minulou sezónu superligu. Co bude klíčem k úspěchu?
„Klíčovým prvkem bude podle mě maximální koncentrace na jednotlivé herní činnosti na hřišti a týmová podpora, která je naším hnacím motorem. Věřím, že přijde slušná návštěva, která nás požene vpřed, a tři body zůstanou v Chomutově."

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři