Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA JUNIORŮ - 11. KOLO | FBC Česká Lípa vs. Florbal Chomutov | 15:00 | ONLINE
19.03.2021 | Redakce, foto: Roman Dušek

„Plány jsem nezměnil, pořád bych rád hrál za Chomutov,“ vzkazuje Tyler Brush

„Plány jsem nezměnil, pořád bych rád hrál za Chomutov,“ vzkazuje Tyler Brush
C H O M U T O V - Loni ohlášený příchod první zámořské posily do Chomutova vyvolal ve florbalovém prostředí značný rozruch. Zkušený obránce a kapitán kanadské reprezentace Tyler Brush však nakonec do Čech nedorazil. Plány mu nejprve překazilo vážné zranění a později celosvětová pandemie nemoci COVID-19. Jaký je v současnosti jeho stav, jak COVID ovlivňuje život v Kanadě a jaké jsou jeho plány pro příští sezónu se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Před rokem byl oznámen tvůj příchod do Chomutova, ale do České republiky jsi nakonec nedorazil. Co se přihodilo?
Byli jsme domluveni, že se zapojím do přípravy týmu v srpnu 2020, bohužel jsem měl v červenci ošklivou nehodu, při které jsem utrpěl zlomeninu lícní kosti, čelisti a otřes mozku. Skončil jsem ve vážném stavu na pohotovosti a týden jsem strávil v nemocnici. Proto jsem nebyl schopen dorazit včas. Doufal jsem, že budu schopen přiletět v lednu 2021, ale tehdy zase zasáhl COVID. Alespoň malou výhodou je, že jsem měl více času pořádně doléčit svá zranění.

Jak vypadá aktuální situace v Kanadě? Jak moc ovlivňuje COVID sport a běžný život?
Kanada je velmi rozlehlá země, takže situace se v různých oblastech liší. Můj mateřský klub v Cambridge ve státě Ontario nemůže celou sezónu hrát ani trénovat. Ostatní kluby v jiných regionech mohou trénovat v omezeném režimu, ale v celém florbale máme zrušené turnaje a přerušené soutěže, což ještě nějakou dobu potrvá.

Máš stále zájem posílit Chomutov nebo se tvé plány v čase změnily?
Nezměnily. Stále bych chtěl přiletět a hrát za Chomutov. Je těžké teď s naprostou jistotou říci, jestli to bude možné, protože to je stále ještě hodně daleko. Ale snažím se pracovat na svém zotavení, trénuji a doufám, že vše vyjde tak, abych se mohl v létě připojit do přípravy týmu.

Jak v současné době trénuješ? Prozraď, jak vypadá tvoje individuální příprava?
Kvůli několikaměsíční pauze zaviněné zraněním musím stále ještě trénovat opatrně a postupně. Trénuji individuálně doma buď sám nebo společně s mladším bratrem. Den ode dne se cítím lépe, mohu už zvedat i lehká závaží, dělám cvičení na kardio a trénuji práci s holí.

Máš nějaké informace, jak to vypadá s odloženým světovým šampionátem?
Pokud vím, bude se mistrovství světa hrát letos v prosinci. V Kanadě s tím počítáme a budeme připraveni. Loni bylo pro všechny obrovské zklamání, že byl šampionát odložen a všichni doufáme, že letos už se uskuteční.

Na závěr otázka, jestli alespoň na dálku sleduješ aktuální dění v Chomutově a jestli jsi v kontaktu s týmem?
Ano, na Instagramu a Facebooku pravidelně a rád sleduji novinky z Chomutova. Vím, že klub má teď novou posilovnu a také venkovní arénu. Jsem v kontaktu s Martinem Bocianem a Ondrysem Šaršou. Také jsem součástí týmového chatu na WhatUp. Je sranda si zde psát a učit se nová česká slova a fráze 😊

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři