Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 23. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers | SO 16:00 | ONLINE | VIDEO
22.05.2016 | Eliška Vetýšková; foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

„Nikdy jsme to nevzdali," říká hráč juniorského týmu Jirka Giptner

„Nikdy jsme to nevzdali,
C H O M U T O V - Jirka Giptner: útočník juniorského týmu, který má na kontě za minulou sezonu v nejvyšší juniorské lize čtyři branky a čtyři asistence. Hráč, který nastoupil do dvaceti zápasů, ale i zároveň parťák, který podrží tým v nejhorších chvílích a dodá mu optimismu.
Jirko, jak hodnotíš týmový výkon juniorů v uplynulé sezoně?

Určitě kladně! Od začátku sezony jsme byli papírově jeden z nejslabších celků, ale nikdy jsme to nevzdali. Možná jsme nebyli nejsilnější tým, ale rozhodně jsme byli jeden z nejbojovnějších týmů, který byl v soutěži k vidění. Bojovali jsme jeden za druhého do poslední minuty každého zápasu.Což mnohdy znamená pro atmosféru v kabině víc než výhra.

Z toho co říkáš se zdá, že jako celek - tým - jste fungovali skvěle. V čem se tedy stala chyba? Dokázali jste v sezoně vyhrát jen jednou...

Mezi námi a většinou našich soupeřů byl vidět znatelný rozdíl ve hře. Měli lépe zvládnutý systém a celkově zažitou hru. Další z faktorů byl také ten, že jsme měli jeden z nejmladších, ne-li nejmladší tým v celé lize, a tím pádem nebylo na naší straně tolik zkušeností.

Teď jste určité zkušenosti získali. Myslíš, že se můžete vrátit zpět do nejvyšší ligy?

Určitě můžeme, když se kouknu na náš tým, tak je plný šikovných hráčů a po této sezóně také o dost zkušenější, což pro nás bude velká výhoda do následující sezóny. Abych to shrnul, vrátit se dle mého názoru můžeme a já pevně věřím v to, že to dokážeme!

Vraťme se k zápasům v play-down. Bylo Znojmo těžkým soupeřem?

Ano, rozhodně bylo. Série play-down s nimi byla dost vyrovnaná. Hned první zápas u nich jsme je zaskočili, bohužel jsme ho nedotáhli do vítězného konce. Druhý zápas už byl v jejich režii a poslední třetí zápas, který se odehrál v Kadani byl také vyrovnaný. K vidění byl podle mě pěkný, bojovný florbal plný hitů, pěkných akcí, kliček a branek.

Jaká je tedy vaše týmová motivace do příští sezony?

Motivace je odehrát co nejlepší sezonu a udělat silný tým tak, abychom si dobře připravili a mohli se do extraligy vrátit.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři