Oficiální web florbalového klubu Chomutov
18.02.2014 | Redakce, foto: Roman Dušek, Petra Baláčková

„Nepolevit a jít si důkladně za vítězstvím!“ burcuje před závěrem sezóny Daniel Fokt

„Nepolevit a jít si důkladně za vítězstvím!“ burcuje před závěrem sezóny Daniel Fokt
C H O M U T O V – Čas letí neúprosným tempem a základní část 2. ligy mužů se blíží do své cílové rovinky. Hráči FbC 98 Chomutov mají před sebou poslední čtyři duely na domácím hřišti Městské sportovní haly. Přestože mají v tuto chvíli na čele tabulky šestibodový náskok, nechtějí nechat nic náhodě! „Nečeká nás nic lehkého, musíme se koncentrovat, jako doposud!“ upozorňuje před finišem nejproduktivnější hráč týmu Daniel Fokt.
V předsezónním rozhovoru zmínil Daniel Fokt jako cíl umístit se do třetího místa. V tuto chvíli je jeho tým první a bojuje o postup do 1.ligy. Je tedy centr první útočné formace spokojen? „Předsezonní cíl je splněn, takže z části se dá říct, že jsme spokojeni. Ale vzhledem k situaci se teprve ještě uvidí, jestli budeme 100% spokojeni.“ Náskok šesti bodů na druhou Plzeň může být uklidňující, avšak v určitém směru také zrádný. „Teoreticky můžeme být klidnější, ale zbývají ještě čtyři utkání, ve kterých se musíme koncentrovat jako doposud,“ odmítá, že by bylo vše hotovo. Severočeši se již tento víkend utkají s Rokycany a Turnovem a na úplný závěr je čekají Jablonec a Liberec. Tedy jediné dva celky, které ho v oslabené sestavě dokázaly porazit! „ Jak už jsem řekl, musíme se 100% koncentrovat a jít si důkladně pro vítězství. Nečeká nás nic lehkého. Jablonci a Liberci máme co vracet. Turnov a Rokycany dokážou potrápit každého, ale věřím, že se nám podaří zvítězit ve všech zbývajících zápasech.“

Nejproduktivnější hráč týmu, který za 18 zápasů nasbíral skvělých 54 bodů potvrzuje, že tým už začíná pokukovat po soupeřích do play up. „ Samozřejmě to sledujeme. Zatím to vypadá, že jako první bychom měli v play-up porazit Budějovice,“ odpovídá bez rozmýšlení. Základním předpokladem je vítězství v základní části, poté je potřeba uspět v play-up a případně i v baráži. K postupu je tedy ještě velmi daleko. „Šance samozřejmě máme. Ale musíme předvést naše nejlepší možné výkony a rvát se až do poslední chvíle,“ ví Daniel Fokt. Stejně tak si uvědomuje, že v případě úspěchu se v jeho týmu i celém klubu spousta věcí změní. Rozdíl mezi druhou a první ligou je markantní. „ 1. liga je úplně jinde, než soutěže, které jsme doposud hráli a to jak z hlediska finančního, tak především sportovního. Týmy jsou vyspělejší, zápasy vyrovnanější a náročnější. Ale věřím, že máme co ukázat a můžeme první ligu hrát.“

Daniel Fokt je ve svých třiadvaceti letech stálicí chomutovské sestavy. V týmu mužů nastupuje od svých šestnácti let, tehdy hrál tým nejnižší soutěž. Věřil tehdy, že by během sedmi let mohl bojovat o druhou nejvyšší soutěž ČR? „Tehdy jsem nad tím nějak nepřemýšlel. V průběhu těch let, je vidět velký progres týmu. A to jak složením týmu, tak stylem hry.“ S týmem zažil i krušné časy, kdy se na trénincích scházela jen hrstka hráčů, výsledkově se nedařilo a situace v týmu nebyla dobrá. Nyní je vše zapomenuto! „Vyhráváme zatím všechny zápasy, tím pádem je situace dobrá, pohodová. Přístup k tréninkům i k zápasům je asi nejlepší v poslední době. Samozřejmě na tréninkové morálce je vždy co zlepšovat, ale jak všichni víme, nejsme profesionálové a bohužel ne vše se točí jen kolem florbalu,“ uzavírá rozhovor.

Nejbližší utkání 2.ligy mužů jsou na programu v Městské sportovní hale v sobotu 22.2. od 19:00 proti Rokycanům a v neděli 23.2. od 17:00 proti Turnovu. Vstupné je zdarma, všichni jste srdečně zváni!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři