Oficiální web florbalového klubu Chomutov
21.09.2021 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš

„Návratu nelituji! Chtěl bych být oporou áčka,“ říká šestnáctiletý Adam Martin

„Návratu nelituji! Chtěl bych být oporou áčka,“ říká šestnáctiletý Adam Martin
C H O M U T O V - Po roce stráveném ve střešovickém Tatranu se letos v létě vrátil na sever Čech odchovanec místního klubu Adam Martin. Vycházející hvězda chomutovského florbalu je už ve svých šestnácti letech členem tréninkové skupiny A týmu, za který odehrál i jeden přípravný zápas. „Návratu nelituji, jsou tu výborné podmínky a individuální přístup,“ říká hráč, který sní o účasti na Mistroství světa juniorů 2023.

Kdy a proč jsi se rozhodl pro odchod do Tatranu Střešovice?
Po prvním covidovém obdobím, tudíž před začátkem minulé sezóny. Dostal jsem nabídku a po opravdu dlouhém rozmýšlení jsem se nakonec rozhodl, že bych chtěl zkusit novou výzvu.

Jak se zrodil tvůj návrat do Chomutova?
Celou dobu, co jsem byl v Tatranu, jsem byl v kontaktu s trenéry z Chomutova a po rozhovoru před začátkem této sezóny s trenérem Martinem Bocianem jsem došel k názoru, že to pro mě bude nejlepší krok.

Jak jsi zatím po návratu spokojen? Nelituješ svého rozhodnutí?
Spokojený jsem úplně na 100%, rozhodně toho rozhodnutí nelituji. Máme v klubu výborné podmínky a individualní přístup, který se snažím naplno využít.

Můžeš porovnat, jak a v čem se změnil chomutovský klub za dobu, kdy jsi byl v Praze?
Za poslední rok se chomutovský florbal, jak podmínkami, tak i přístupem neuvěřitelně zvedl. Nová posilovna, venkovní hřiště na Cihle, kondiční trenér Dan Pokorný (tímto tě zdravím Poky), který nám dává maximum a naplno se nám věnuje atd. Myslím si, že máme v Chomutově podmínky srovnatelné, možná i lepši než některé superligové kluby.

S juniory máte zatím v základní skupině na kontě jednu výhru a tři porážky. Jak bys zhodnotil dosavadní průběh kvalifikace?
Bohužel se u nás v týmu vyskytla vysoká marodka a ze čtyř zápasu jsme pouze ve dvou nastoupili v plné sestavě, čemuž odpovídají výsledky. Nicméně pořád máme šanci postoupit z 2. místa a porvat se tak ještě o nejvyšší soutěž. Rozhodující bude zápas v Liberci. Myslím si, že máme dost kvalitní tým, abychom se vyrovnali nejlepším soupeřům v naší kategorii.

Ty sám ale trénuješ s A týmem. Byl tento fakt jedním z důvodů, proč jsi se rozhodl vrátit do Chomutova?
Rozhodně ano, mužský florbal se s juniorským těžko srovnává a díky tomu, že mohu trénovat s A týmem, se maximálně posouvám a rychleji adaptuji do dospělého florbalu.

Kvůli věku zatím za A tým nemůžeš nastoupit, ale odehrál jsi přípravné utkání proti Chemnitz. Jak se ti hrálo?
Byl to zvláštní pocit hrát v týmu, na který jsem se chodil od mala koukat. Nicméně zápas jsem si užil a motivoval mě do další práce. Neskutečně se těším, až budu za A tým moct nastupovat.

Jaké máš cíle pro letošní sezónu a případně i pro ty další?
Rozhodně bych se chtěl pokusit dostat na mistrovství světa juniorů 2023. Každopádně konkurence je obrovská, ale udělám pro to všechno. Co se týče klubu, chtěl bych se co nejvíce adaptovat do mužského florbalu a stát se stabilním, nejlépe klíčovým, hráčem A týmu. Poradil mi to Rapty. Prý, že v komfortu díru do světa neudělám (smích).

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři