Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 4. ZÁPAS PLAY-DOWN | DDQ Florbal Chomutov vs. TROOPERS | 4:1 | ONLINE | VIDEO
04.12.2013 | Redakce

„Naším největším problémem je nesoustředěnost,“ myslí si útočník Aleš Trávníček

„Naším největším problémem je nesoustředěnost,“ myslí si útočník Aleš Trávníček
C H O M U T O V - Útočník Aleš Trávníček hraje za chomutovské barvy už 3 roky. Letos poprvé se v Chomutově hraje nejvyšší liga juniorů a tento šikovný forvard nevynechal zatím ani jeden zápas. Junioři mají za sebou už polovinu sezóny a nachází se na předposledním místě tabulky. Další zápasy hrají až po Novém roce, jelikož od 7. prosince do 15. prosince bude probíhat v České republice Mistrovství světa žen ve florbalu.
Jak bys zhodnotil výkony týmu za dosud odehrané zápasy?
Myslím si, že i přesto, že jsme v soutěži nováčci, tak jsme zatím ve většině zápasů soupeři stačili. Bohužel naším největším problémem je nesoustředěnost, díky které dokážeme prohrát a jsme v tabulce tak nízko.

Aleš Trávníček
V některých zápasech jste měli více střel než soupeř, přesto jste prohráli…
Jsme nedůrazní v brankovišti, často v brankovišti chybíme a tak soupeřův brankář nemá se zachycením střely problém. Na rozdíl od soupeře, který se do našeho brankoviště tlačí a je v něm o mnoho důraznější než my.

Nacházíte se na předposlední příčce tabulky G2 ligy juniorů. Připsali jste si body pouze dva body za výhru v Benešově. Nečekali jste přeci jenom, že budete mít více bodů?
Rozhodně ano. Během letní přípravy, kde dřeli všichni, jsem si myslel, že tato sezóna bude úplně jiná. Hráli jsme pár přípravných zápasů, které nasvědčovaly tomu, že by pro nás ligové zápasy neměly být problém. Ale opak se stal pravdou.

Jak ti vyhovuje spolupráce v útoku s Ondrou Koppem a Danielem Jäschkem?
Jsem rád, že jsem v útoku právě s nimi. Danek je centr, na kterého je spolehnutí. Vždycky je tam, kde být má a stává se, že často spolu s obránci hasí chyby, které ve předu uděláme. Koppík je kluk, který je strašně běhavý a ve předu se pere o každý míček. Rozumíme si a dokážeme se vždycky dohodnout, takže jak jsem říkal, jsem rád, že s nimi hraji.

Na domácí zápasy vám chodí celkem slušná návštěva, přesto na domácí body stále čekáte…
Tento fakt mě mrzí. Fanoušci nás hnali všechny předešlé sezóny, byla by škoda, kdybychom o ně přišli a hráli v prázdné hale.

Co vás čeká během zimní přestávky?
Určitě hodně běhání a posilování, máme měsíc na to, abychom zase nabrali fyzičku na zbytek sezóny, určitě bude potřeba.

Po Novém roce hrajete s AC Sparta Praha, která je před vámi v tabulce. Co si od tohoto zápasu představuješ?
Pevně věřím, že jim vrátíme, to co nám doma nadělili. Sparta je soupeř, se kterým jsme schopní hrát, ale musíme se soustředit na hru a nenechat se vyprovokovat.

V sobotu začíná Mistrovství světa žen ve florbalu. Co bys popřál českým reprezentantkám? Jaký je tvůj tip na vítěze šampionátu?
Tak určitě hodně štěstí, protože to je potřeba v každém sportu. Myslím si, že vítězem se stanou Švédky, ale každopádně budu fandit Češkám.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři