Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 19:00 | ONLINE | VIDEO
03.09.2016 | Eliška Vetýšková, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

„Musíme hrát co nejlepší florbal, z toho plyne postup," hlásí Jan Vlček

„Musíme hrát co nejlepší florbal, z toho plyne postup,
C H O M U T O V - Muži v neděli sehrají jedny z posledních přípravných zápasů před ostrým vstupem do Poháru České pojišťovny a následně i do Národní ligy v divizi západ. Vyzpovídali jsme brankáře mužů, Jana Vlčka, který je stálou oporou celého mužského týmu, jak je na tom tým s formou, jaké změny proběhly na soupisce a kdy si vlastně nejvíce odpočinuli.
Honzo, jak dlouhé jste měli florbalové prázdniny bez tréninků, zda -li nějaké byly?

Florbalové prázdniny nebyly prakticky vůbec. Krátký odpočinek byl pouze v době, kdy byl Martin Bocian na týdenním soustředění v Rumburku.

V přípravném zápase jste porazili 10:6 nováčka první ligy mužů, tým Huriccan Karlovy Vary. Poukazuje to na dobrou formu před začátkem sezóny? Nebo jen na Karlovy Vary prostě umíte hrát?

Do tohoto utkání jsme sehráli několik přípravných zápasů, ve kterých jsme nepředvedli příliš přesvědčivé výkony, a proto byl zápas s Vary zlomovým. Dodal nám potřebné sebevědomí na nadcházející Czech Open. A jestli na Vary umíme? V posledních třech zápasech jsme je porazili, a to velkým rozdílem, tak asi ano. (smích)

Přejděme k Czech Open. Jste spokojení se svým výkonem? Váš postup zastavili až Panthers kteří jsou nováčky Národní ligy.

Spokojení jsme, i když si spousta z nás myslela na medaili. Je vidět, že Panthers postoupili do Národní ligy právem, protože předváděli velmi solidní výkony i na Czech Openu. Vyřadili nás na nájezdy, kdy si všichni naši útočníci vylámali zuby na soupeřově gólmanovi, který předvedl, leč úsporný, ale výborný výkon.

Sehráli jste přípravný zápas i s Florbalem Ústí, prvoligovým týmem. Tým vám dovolil jen jednu branku.V čem jsou lepší než vy? Mají víc natrénováno?

Nebyl to od nás vůbec povedený zápas. Určitě se na nás i trošku projevila únava z předcházejícího víkendového soustředění a ani jsme nebyli v plné sestavě. Tím ale nechci snižovat kvalitu celku Ústí nad Labem, jsou velmi dobře fyzicky připraveni a vědí co chtějí hrát. Velký rozdíl byl i v osobních soubojích a individuální šikovnosti.

Takže lze považovat přípravné zápasy za efektivním ukazatele vaší aktuální formy?

Pokud bychom nesehráli žádné přípravné zápasy, jen těžko by se dalo zhodnotit, jak na tom jsme. Takže určitě ano.

Došlo ke změnám na soupisce A týmu?

Co se týče odchodů, tak Jan Krajník odjíždí studovat vysokou školu do zahraničí a Aleš Trávníček přestupuje do Vinohrad, ale měl by mít u nás střídavé starty. A co se příchodů týče tak se nám vrátil Petr Pastor z "Polska". Také by se měl v základní sestavě objevovat Tomáš Břešťan, loňský junior.

Přesuňme se od soupisky k tréninkům. Jak často trénujete? Jakým způsobem?

Tréninky máme 3x týdně. A jakým způsobem? Na 120 %.

Ženy začínají v Poháru České pojišťovny už ve víkendu 3.9. - 4.9. Mužský tým Florbalu Chomutov je nasazen až do třetího kola. Je to výhoda?.

Osobně si myslím že to výhoda je, protože občas se stávalo, že týmy z nižších lig neunášely prohry a docházelo ke zbytečným konfliktům.

Nicméně třetí víkend v září nastoupí do Národní ligy. Co je tento rok prioritní? Postup?

Prioritou je hrát nejlepší florbal co umíme a z toho plynoucí postup!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři