Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 1. KOLO | Kanonýři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov | 19:30 | ONLINE | VIDEO
25.06.2013 | Redakce, foto: Nikola Ulčová

„Jsem rád za možnost být v dobré partě, jako je tady”, říká s úsměvem Jiří Turek

„Jsem rád za možnost být v dobré partě, jako je tady”, říká s úsměvem Jiří Turek
C H O M U T O V - Na podzim sezóny 2012/2013 přestoupil z FbK Postoloprty do Chomutova obránce Jiří Turek, který si za uplynulou sezónu ze 13 zápasů připsal 5 kanadských bodů. První zápas v dresu severočeského klubu odehrál proti FBC DDM Kadaň. Dnes je již jedním z klíčových hráčů "A" týmu. V rozhovoru hovoří o svém přestupu, průběhu minulé sezóny i přípravách na tu nadcházející.

Jiří Turek

Jak dlouho hraješ a kdo tě přivedl k florbalu?
Florbal hraju přibližně 8 let a z toho převážně na nízké úrovni. Až v tady za FbC 98 Chomutov jsem se dostal do vyšší soutěže. Dostal mě k tomu kamarád, že ať to zkusím, tak jsem zkusil a zůstal u toho. Bylo to v době, kdy jsem končil s hokejbalem. Jsem rád, že jsem tak udělal.

Minulý rok v listopadu jsi přestoupil z Postoloprt do Chomutova. Z jakého důvodu jsi změnil působení?
V Postoloprtech jsem působení v tým ukončil sezónou 2011/12, protože už jsem bydlel zde v Chomutově a bylo celkem nevýhodné tam jezdit na tréninky a úroveň týmu byla pořád stejná. Nebyly žádné cíle a poslední půlrok nebyl v týmu zrovna nejlepší. Od září jsem se chvíli věnoval fotbalu za Baník Březenecká a mezi tím jsem chodil občas zahrát florbal jen pro zábavu. Jednou jsme jeli na „sranda turnaj” do Berouna, kam jel i Michal Bendl a ten po odehraném turnaji řekl, ať to přijdu zkusit.

Jak tě kluci z "A" týmu přijali? S jakým hráčem si nejlépe rozumíš?
Myslím, že začátek v každém týmu je těžký na to, aby člověk zapadl do kolektivu. Pár zápasů jsem proti některým klukům odehrál jako protihráč, to možná pomohlo a do kolektivu si myslím, že jsem zapadl dobře. Nějaké to stmelení a utužování party párkrát proběhlo a vždy to dopadlo na výbornou. Co se týče spoluhráčů určitě si nevybírám a snažím se na hřišti vycházet s každým z nich, s některými je to jednodušší a s některými to jde hůř. Na mého spoluhráče na beku už jsem si zvykl, i když to nebylo jednoduché.(smích)

V dresu Chomutova...

Tvůj první zápas v dresu Chomutova byl proti Katům z Kadaně. Připravoval jsi se na tento zápas nějak speciálně?
Tak seběhlo se to celkem rychle, bylo to po pár týdnech od mého začátku a hned to bylo do takhle ostrého místního derby. Byl to pro mě krok do neznáma. Neměl jsem žádnou představu jaký rozdíl bude v kvalitě soutěže s porovnáním, když jsem hrál za Postoloprty. Speciální příprava nebyla, nemám ji na žádný zápas, pro mě je důležitý jí na plac s čistou hlavou a věnovat se tomu co se děje na hřišti.

V závěru sezóny jste porazili lídra tabulky z Ústí? Jaký to byl pocit?
Pro mě nejlepší zápas, který jsem zatím za nás zažil. Jako tým jsme do toho dali vše a bylo to na naší hře vidět. Byla i slušná kulisa na tomto zápasu, takže zápas opravdu povedený a pocit z něj jsme měli všichni skvělý.

V pátek vám končí 1. část letní přípravy. Jaká byla náplň tréninků?
Nejvíc se samozřejmě kladlo na fyzickou základnu, ze které se čerpá celou sezónu. Jinak se to různě prohazovalo se zátěží, kruhové tréninky a pak hlavně delší tratě. Jinak pak pro zpestření nějaký ten fotbálek. Je přeci jen těžší věnovat se letní přípravě k práci než, když jsem měl letní přípravu, jako student. První část letní přípravy ale utekla rychle a snad bude mít i dobrý výsledek pro nás všechny.

Co vás čeká dále v přípravě na sezónu?
Teď bude krátké volno, kde se budu muset aspoň něčemu trochu věnovat individuálně, jinak bych asi hodně zlenivěl. Pak začnou tréninky herní, kde nás pak čekají nějaké turnaje a pohár ČFBU.

V srpnu vás čeká turnaj Czech Open. S jakým cílem jedete do Prahy?
Určitě udělat dobré výsledky a co nejlepší umístění. Prý se tam klukům celkem daří, tak uvidíme, jak to půjde i se mnou v sestavě (smích). Všichni jsou na Czech Open natěšení, tak si myslím, že to dopadne dobře.

První mistrovské zápasy odehrajete 20. a 21. září. V sobotu vás čeká TJ Baník Sokolov, v neděli FB Hurrican Karlovy Vary. Jak se těšíš na zápasy?
Důležité bude, abychom do zápasů dobře vstoupili a bude to pro nás 6 bodů z víkendu. I když já soupeře ještě moc neznám, tak třeba od Sokolova, nevím co čekat. Hurrican je velmi nepříjemný soupeř, ale určitě pro nás hratelný. Na sezónu se těším moc, asi jako většina.

Jaké jsou cíle na příští sezónu?
Jelikož bude reorganizace soutěží, tak pro nás je cíl být minimálně do 5. místa. Ale rádi bychom pomýšleli na bednu. Síla týmu na to určitě je a jsem rád za možnost být v dobré partě, jako je tady.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři