Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 13. KOLO | Florbal Chomutov vs. Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn | 12:6 | ONLINE
14.10.2021 | Redakce

„Je jen otázkou času, kdy se vše projeví na výsledcích," věří Eliška Šidlochová

„Je jen otázkou času, kdy se vše projeví na výsledcích,
C H O M U T O V - Ženy mají za sebou v nové sezóně šest utkání, během kterých získaly devět bodů. V posledním hracím víkendu získaly hned šest, když porazily TJ Sokol Nové Strašecí a ACEMA Sparta Praha UNYP. V dalším kole je navíc čeká pikantní souboj s SK Bivojky Litvínov. Nejen o derby a vstupu do sezóny jsme se bavili se zástupkyní kapitánky Eliškou Šidlochovou.

Jak hodnotíš vstup do sezóny?
Vstup do sezóny se nám dlouhodobě nedaří tak, jak bychom si představovali. Není příjemné mít po prvních dvou kolech nula bodů, ale trénujeme nový systém a chvilku ještě potrvá, než se dostaví chtěné výsledky. Každopádně jdeme zápas od zápasu pomalu nahoru a to je dobrá zpráva.

Zmínila jsi nový tréninkový systém. Prozradíš v čem je jiný?
Snažíme se přejít k takovému systému, který aplikují nejlepší florbalové kluby v republice včetně reprezentace. Tento systém je pro nás něco nového, proto bude nějakou dobu trvat, než si na něj zvykneme a zakomponujeme jej do zápasu.

Tým doznal značných změn. Zřejmě chtělo čas než si vše sedne…
Každopádně. Před sezónou nás doplnily šikovné a talentované juniorky, s kterými se vrátila i některá zvučná jména z ženské extraligy. Tým je opravdu ambiciózní a je jen otázkou času, kdy se vše projeví na výsledcích.

Kromě hráčských změn došlo také ke změně realizačního týmů. Navíc vznikla pozice šéftrenéra ženské složky. Jak tyto změny vnímáš?
Zřízení funkce šéftrenéra pro ženskou složku je velkým přínosem pro náš klub. To, co tady nikdy nebylo, je teď tady. Michal je skvělý člověk, který florbalu velmi rozumí a již teď nám předává spousty přínosných informací, které se snažíme přenést do zápasu. Spolu s Marťasem se dobře doplňují a tvoří úderné sympatické duo pro kdejakou florbalovou fanynku.

Jak náročné bylo po takové pauze přepnout do ostrých zápasů?
Vždy je to těžké, když delší dobu nehrajete ostrý zápas. Tréninkové tempo je jiné, nemá takové nasazení a chybí tomu emoce spolu s fanoušky. Byli jsme tak pouze v srpnu na turnaji Czech Open, abychom před začátkem ligy odehráli alespoň nějaké zápasové minuty.

O víkendu jste zaznamenali dvě výhry. Můžou být právě tím odrazovým můstkem?
Rozhodně! Jsme moc šťastní, že se nám povedlo v obou zápasech zvítězit. Věřím, že nám to konečně zvedne sebevědomí a navážeme na to v nadcházejícím derby proti Litvínovu.

Probíhá před derby nějaké extra hecování. Navíc máte stejný bodový zisk, takže o to budou body cennější.
Všichni víme, že jde o velký zápas, který chceme bezpodmínečně vyhrát. Snažíme se hlavně nahecovat v kabině a vzbudit rivalitu v hráčkách, které do Chomutova nedávno přišly. V derby si věříme a jdeme si pro tři body!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři